تلگرامسیگنال

سیگنال یا تلگرام : بهترین برنامه چت و پیام رسان کدام است؟

در آغاز سال 2021 ، سیگنال و تلگرام در بالای نمودارهای فروشگاه گوگل پلی قرار گرفتند. هر دو برنامه چت حریم خصوصی بیشتری نسبت به واتساپ ، Facebook Messenger و SMS دارند. اما تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد. در اینجا توضیح می دهیم بهترین برنامه پیام رسان و چت کدام است. سیگنال یا تلگرام؟

سیگنال و تلگرام چه نوع برنامه ای هستند؟

سیگنال و تلگرام هر دو به خود را ایمن تبلیغ می کنند. هیچ یک متعلق به یک شرکت بزرگ فناوری نیست. سیگنال متعلق به یک سازمان غیر انتفاعی است در حالی که تلگرام متعلق به یک شرکت انتفاعی است.

هر دو سیگنال و تلگرام برنامه های گپ با تمام ویژگی های استاندارد از برچسب ها گرفته تا انتقال عکس و پرونده گرفته تا تماس های صوتی و تصویری هستند.

Signal و Telegram هر دو برنامه هایی را برای iPhone ، iPad و Android ارائه می دهند. هر کدام رایگان هستند و برای ثبت نام در هر کدام از آنها به شماره تلفن نیاز است. هر دو برنامه دسکتاپ اختیاری را ارائه می دهند تا بتوانید در سیستم عامل ویندوز ، مک یا لینوکس چت کنید و به شما این امکان را می دهد که با صفحه کلید کامل خود در رایانه خود گپ بزنید.

سیگنال ویژگی های حریم خصوصی بهتری نسبت به تلگرام دارد

سیگنال یا تلگرام : بهترین برنامه چت و پیام رسان کدام است؟

 تمام مکالمات و سایر ارتباطات موجود در Signal بین دستگاههای دارای Signal رمزگذاری شده است. شرکت مسئول سیگنال ، بنیاد سیگنال ، حتی اگر بخواهد نمی تواند پیام های شما را ببیند.

تلگرام رمزگذاری اختیاری end-to-end را ارائه می دهد. شما باید “Secret Chat” را شروع کنید . در سیگنال ، همه چیز یک گپ مخفی است – به طور پیش فرض ، و همیشه. همه پیام های تلگرام بین شما و سرور تلگرام رمزگذاری شده اند ، اما شرکت مسئول تلگرام در صورت تمایل می تواند پیام های شما را در سرور خود از نظر فنی مشاهده کند – مگر اینکه “Secret Chat” را شروع کنید.

همچنین ، در تلگرام ، نمی توانید یک گروه “Secret Chat” داشته باشید. شما فقط می توانید رمزگذاری end-to-end را در مکالمات بین دو نفر دریافت کنید. برخلاف تلگرام ، سیگنال چت های گروهی رمزگذاری شده را ارائه می دهد.

تمام مکالمات Signal شما به طور پیش فرض فقط در دستگاه شما ذخیره می شوند. در تلگرام ، آنها در سرورهای تلگرام ذخیره می شوند و می توانند بین دستگاه های شما هماهنگ شوند. (هنوز هم می توانید از سیگنال بین چندین دستگاه استفاده کنید و پیام ها را از یک دستگاه به دستگاه دیگر همگام سازی کنید. اما نمی توانید فقط در وب وارد Signal شوید و تمام مکالمات خود را در آنجا پیدا کنید.)

سیگنال کاملاً منبع باز است – هم کد سرویس گیرندگان سیگنال و هم کد سرور سیگنال را می توان در GitHub یافت . کد برنامه های تلگرام منبع باز است اما نرم افزار سرور تلگرام منبع باز نیست.

برخی از محققان امنیتی استدلال کرده اند که پروتکل رمزگذاری سیگنال از پروتکل رمزگذاری MTProto در تلگرام بهتر است ، اگرچه این یک موضوع پیچیده و بحث برانگیز است .

برنامه سیگنال توسط بنیاد سیگنال ، یک سازمان غیر انتفاعی که توسط کمک های مالی تأسیس شده است ، ساخته شده است. تلگرام توسط یک شرکت انتفاعی اداره می شود و با برنامه های مختلفی برای کسب درآمد دست به گریبان است ، از جمله پیشنهاد ارز رمزنگاری شده .

سیگنال همچنین دارای ویژگی های داخلی دیگری در مورد حریم خصوصی است ، از جمله توانایی تار کردن خودکار چهره در عکس هایی که ارسال می کنید.

مرتبط: چگونه می توانیم مشکلات تلگرام را برطرف کنیم ؟

تلگرام دارای ویژگی های بهتری نسبت به سیگنال است

سیگنال یا تلگرام : بهترین برنامه چت و پیام رسان کدام است؟

در حالی که سیگنال در بحث حریم خصوصی یک مزیت واضح دارد ، تلگرام ویژگی های راحتی متنوعی را ارائه می دهد که سیگنال از آن برخوردار نیست.

در تلگرام می توانید تا 200000 در یک چت گروهی داشته باشید. در Signal ، شما فقط می توانید تا 1000 نفر داشته باشید. در تلگرام می توانید پرونده هایی را تا اندازه 2 گیگابایت انتقال دهید. در Signal ، فقط می توانید پرونده هایی با اندازه حداکثر 100 مگابایت را منتقل کنید.

تلگرام همگام سازی پیام ابری را ارائه می دهد – حتی می توانید در وب به تلگرام وارد شوید و مکالمات خود را ادامه دهید. برخلاف Signal ، که مکالمات شما به صورت محلی در دستگاه های شما ذخیره می شوند ، مکالمات همه در سرورهای تلگرام ذخیره می شوند. (مگر اینکه “چت مخفی” را شروع کنید.)

تلگرام به شما امکان می دهد ربات ها را به مکالمات اضافه کنید ، اما این بدان معنی است که مکالمه هایی که ربات ها را اضافه می کنید رمزگذاری خصوصی کمتری دارند. سیگنال ربات هایی ندارد که بتوانند با مکالمات ارتباط برقرار کنند و از حریم خصوصی شما اطمینان حاصل کنند – اما به شما امکان استفاده از ربات ها را نمی دهد.

به طور کلی ، برنامه Telegram همچنین دارای رابط کاربری براق تری است که بسته های برچسب ، برچسب های متحرک و تصاویر پس زمینه قابل تنظیم برای مکالمات شما در دسترس است. از 11 ژانویه 2021 ، سیگنال در حال  کار بر روی افزودن بسیاری از این ویژگی ها است.

سیگنال یا تلگرام: از کدام یک باید استفاده کنید؟

سیگنال یا تلگرام : بهترین برنامه چت و پیام رسان کدام است؟

اگر در مورد حداکثر حریم خصوصی ارتباطات جدی هستید ، باید Signal را انتخاب کنید. از ابتدا ساخته شده است تا به طور پیش فرض تا حد امکان خصوصی باشد. روشن است که چرا (از اوایل ژانویه 2021) سیگنال در نمودارهای فروشگاه App ، تلگرام را شکست می دهد.

اگر برخی از ویژگی های تلگرام شما را مجذوب خود می کند – مثلاً اگر می خواهید ربات ها ، چت های گروهی بسیار بزرگ یا انتقال پرونده های بزرگتر را داشته باشید ، دلیل خوبی برای استفاده از تلگرام است. شاید شما با ذخیره همه مکالمات خود در یک سرور ابری برای راحتی کار مشکلی نداشته باشید ، اما شما فقط می خواهید از فیس بوک دور شوید – این دلیل خوبی برای استفاده از تلگرام است.

مسلماً اینکه در نهایت از کدام سرویس استفاده می کنید بستگی به این دارد که دوستان ، خانواده ، همکاران و سایر افرادی که می خواهید با آنها صحبت کنید از کدام خدمات استفاده کنید. حتی ممکن است در نهایت از هر دو برای گفتگو با افراد مختلف استفاده کنید. در صورت تمایل هر دو را امتحان کنید.

درنهایت ، وقتی صحبت از حریم خصوصی می شود ، یا سیگنال یا تلگرام ، برنامه های WhatsApp و Facebook Messenger را شکست می دهند. همانند WhatsApp و Facebook Messenger هیچ یک از برنامه ها به فیس بوک پیوند ندارند.


البته هم سیگنال و هم تلگرام به مرور تغییر می کنند و ویژگی های جدیدی پیدا می کنند. ارزش این را دارد که تحقیق خود را انجام دهید و با آنها بازی کنید تا ببینید کدام یک را ترجیح می دهید.

برای کاربران متمرکز بر حریم خصوصی ، تفاوت عمده این است که همه چیز همیشه در سیگنال از end-to-end رمزگذاری می شود ، در حالی که تلگرام رمزگذاری end-to-end را به عنوان یک ویژگی اختیاری ارائه می دهد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید