دیسکورد

نحوه راه اندازی سرور انجمن در دیسکورد

دیسکورد، یک بستر چت در زمان واقعی ، فراتر از جامعه بازی ها است. شما می توانید یک سرور انجمن رایگان برای مردم سراسر جهان ایجاد کنید تا در مورد هر چیزی از میم ها تا باغبانی گرد هم آیند. در اینجا نحوه راه اندازی سرور انجمن در دیسکورد آمده است.

چرا باید یک سرور انجمن در دیسکورد بسازید؟

به راحتی می توانید یک سرور Discord خصوصی یا عمومی برای دوستان خود بسازید. با این حال ، این سرورها از نظر اندازه بسیار محدود هستند. از سوی دیگر ، سرورهای انجمن می توانند هزاران کاربر علاقه مند به موضوعات مختلف از بازی تا انیمه را در خود جای دهند.

برای اینکه بدانید آنها چگونه هستند ، روی دکمه کاوش در برنامه یا وب سایت دیسکورد کلیک کنید و سرورهای موجود انجمن را مرور کنید.

اگر هدف شما جمع آوری تعداد زیادی از اعضای جهانی با علایق یکسان و ایجاد یک فضای امن بدون هیچ گونه سوءاستفاده ، هرزنامه یا ترول است ، ایده خوبی است.

این بخشی از الزاماتی است که Discord برای ایجاد سرور انجمن تعیین می کند:

  • غربالگری اعضا: فقط کاربرانی که دارای ایمیل تأیید شده هستند می توانند پیام های عمومی یا خصوصی را ارسال کنند.
  • حذف رسانه های صریح: می توانید به Discord اجازه دهید رسانه های به اشتراک گذاشته شده روی سرور را اسکن کرده و هرگونه محتوای صریح را به طور خودکار حذف کند.
  • کانال قوانین:  یک کانال اختصاصی که قوانین سرور را فهرست می کند ، یا یک کانال راهنما برای خواندن اعضای جدید.
  • Moderators Channel: یک کانال اختصاصی برای گردانندگان و سرپرستان برای Discord است تا به روزرسانی های مربوط به ویژگی های جدید تعدیل کننده و به روز رسانی های عمومی انجمن را ارسال کند.

یک سرور معمولی انجمن همچنین ویژگی هایی مانند صفحه خوش آمد گویی شخصی ، کانال های اعلان برای پخش پیام ها ، کانال های مرحله ای برای مکالمات فقط صوتی و بینش سرور را ارائه می دهد.

مرتبط: نحوه استفاده از دیسکورد برای تماشای فیلم با دوستان

در اینجا نحوه تنظیم سرور انجمن خود در دیسکورد آمده است.

نحوه ایجاد سرور انجمن در دیسکورد

برای شروع راه اندازی سرور انجمن ، برنامه دیسکورد (Windows ، macOS ، iOS ، Android و Linux) را بارگیری کنید ، آن را باز کرده و وارد شوید.

شما می توانید از ابتدا یک سرور انجمن ایجاد کنید ، درست مانند نحوه ایجاد سرور دیسکورد خودتان. ابتدا روی نماد بزرگ plus (+) در ستون سمت چپ کلیک کنید تا یک سرور جدید ایجاد شود.

اگر می خواهید از ابتدا یک سرور انجمن بسازید ، از پنجره بعدی که ظاهر می شود ، “Create My Own” را انتخاب کنید. با این حال ، ایده خوبی است که از الگوهای آماده استفاده کنید ، بنابراین کمی پایین بروید و “Local Community” را انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، “For a Club or Community” را انتخاب کنید.

نام سرور را در کادر تایپ کنید و در صورت تمایل ، یک تصویر نمایشی برای سرور خود بارگذاری کنید (هر چند همیشه می توانید این کار را انجام دهید). روی “Create” ضربه بزنید.

با این کار یک سرور انجمن جدید با کانال های مربوطه ایجاد می شود.

با این حال ، برای فعال کردن مواردی مانند Verified Email Only و Explicit Media Removal ، هنوز باید مراحل زیر را طی کنید.

چگونه سرور دیسکورد خود را به سرور انجمن تغییر دهیم

اگر یک سرور خصوصی موجود با تعداد زیادی عضو در آن دارید ، می توانید آن را به سرور انجمن تبدیل کنید. برای انجام این کار ، نام سرور خود را در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کرده و از منوی کشویی “Server Settings” را انتخاب کنید.

در منوی تنظیمات سرور خود ، روی گزینه “Enable Community” در بخش “Community” در ستون سمت چپ کلیک کرده و دکمه “Get Started” را از سمت راست انتخاب کنید.

این پنجره ای را نشان می دهد که در آن تنظیمات سرور انجمن خود را انتخاب کنید. کادر “Verified email required” را علامت بزنید تا فقط افرادی که دارای ایمیل تأیید شده هستند به سرور انجمن شما بپیوندند.

در مرحله بعد ، کادر “Scan media content from all members” را علامت بزنید تا Discord به طور خودکار در صورت داشتن محتوای واضح ، اسکن و حذف کند. سپس ، روی دکمه “Next” کلیک کنید تا ادامه دهید.

اگر می خواهید Discord یک کانال جدید Rules and Community Updates ایجاد کند ، روی Next کلیک کنید. یا ، می توانید از کشویی برای انتخاب کانال قوانین و به روز رسانی های انجمن استفاده کنید. سپس ، روی “Next” کلیک کنید.

اگر می خواهید سرور شما اعلان ها را فقط برای ذکرها ارسال کند ، کادر “Default notifications to Mentions Only” را علامت بزنید.

کادر “Remove moderation permissions for @everyone” را علامت بزنید تا همه مجوزهای سطح تعدیل کننده برای همه اعضا لغو شود.

در نهایت ، اگر موافقت می کنید که قوانین دیسکورد برای سرورهای انجمن را دنبال کنید ، کادر “I agree and understand” را علامت بزنید.

پس از بررسی هر کادر مربوطه ، دکمه “Finish Setup” را انتخاب کنید. Discord بنری را به شما نشان می دهد که به شما اطلاع می دهد “Your server is now a Community Server”.

در بخش “Server Description” ، توضیحی درباره سرور انجمن خود اضافه کنید.  وقتی در شبکه های اجتماعی ، پیام رسان ها یا سایت های دیگر قرار می دهید یا پیوندهای دعوت سفارشی ایجاد می کنید این توضیح ظاهر می شود . پس از انجام این کار ، دکمه “Save Changes” را در پایین بزنید.

مطالب مرتبط: نحوه دعوت افراد به سرور دیسکورد ( Discord ) (و ایجاد لینک های دعوت)

نحوه افزودن صفحه خوش آمد گویی سفارشی به سرور انجمن

چه از ابتدا یک سرور Community جدید ایجاد کنید و چه سرور فعلی خود را تغییر دهید ، باید برای کاربران جدید یک صفحه خوش آمدید ایجاد کنید. راه اندازی صفحه خوش آمد گویی به اعضای جدید کمک می کند تا بدانند چه فعالیت هایی می توانند در کانال های مختلف انجام دهند.

با باز شدن برنامه Discord یا وب سایت ، روی نام سرور Community خود کلیک کنید تا منوی کشویی ظاهر شود و “Server Settings” را انتخاب کنید.

“Welcome Screen” را در بخش “Community” در ستون سمت چپ انتخاب کنید و سپس روی دکمه “Set Up Welcome Screen” در سمت راست کلیک کنید.

در مرحله بعد ، Discord از شما می خواهد یک کانال توصیه شده را تنظیم کنید که همه اعضای جدید باید ابتدا از آن دیدن کنند. این می تواند قوانین ، کلیات یا هر کانال دیگری باشد که ایجاد کرده اید.

در بخش “What do people do in this channel” ، یک ایموجی را انتخاب کنید و شرح مختصری از فعالیتهایی را که باید در کانال انتخاب شده انجام دهید بنویسید. پس از اتمام کار ، روی دکمه “Save” کلیک کنید.

پنجره تنظیم صفحه خوش آمدید خطایی را برای 5 کانال توصیه شده برتر نشان می دهد که Discord به طور خودکار برای سرور شما قرار می دهد. برای حذف خطاها می توانید آنها را حذف یا سفارشی کنید. به عنوان مثال ، می توانید کانال توصیه شده “Please read the rules” را با کانال “Rules” که هنگام راه اندازی سرور ایجاد کرده اید ، متصل کنید.

روی دکمه “Edit” در کنار کانال “Please read the rules” کلیک کنید.

از کشویی برای انتخاب “Rules” یا هر چیزی که به عنوان نام کانال قوانین تعیین کرده اید استفاده کنید. در غیر این صورت ، می توانید روی “Remove” ضربه بزنید تا آن کانال را از لیست پیام صفحه خوشامد حذف کنید. سپس ، همین روند را برای سایر کانال ها تکرار کنید.

در نهایت ، توضیحات سرور را اضافه کنید.

اگر می خواهید ببینید صفحه نمایش Welcome چگونه است ، دکمه Preview را فشار دهید.

بررسی کنید که در پیش نمایش صفحه خوش آمدید همه چیز خوب به نظر برسد.

سپس ، Esc را فشار دهید تا بسته شود. پس از ایجاد تغییرات در محتوای صفحه خوش آمدید ، دکمه “Enable” را در گوشه بالا سمت راست بزنید.

خودشه. وقتی افراد  به سرور انجمن شما ملحق می شوند ، صفحه خوش آمد گویی سفارشی به آنها کمک می کند تا دریابند که چه کارهایی می توانند در سرور انجام دهند. همچنین اگر قصد دارید از Discord برای مشاغل خود استفاده کنید ، می توانید معاملات ، حراج و فروش را روی سرور انجمن خود اجرا کنید .

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید