پلی استیشن

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5

رابط کاربری پلی استیشن 5 (PS5) گزینه های تنظیمات را در یک منوی مخفی قرار می دهد و یافتن آنها را تا حدودی دشوار می کند. ما در مورد چگونگی یافتن گزینه ها توضیح خواهیم داد ، بنابراین شما می توانید به راحتی کنسول خود را خاموش کنید ، آن را در حالت استراحت قرار دهید ، دوباره راه اندازی کنید یا دوباره سیستم را در صورت لزوم روشن کنید. در ادامه نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5 را توضیح می دهیم.

نحوه خاموش کردن پلی استیشن 5 با کنترلر

برای باز کردن “مرکز کنترل” ، دکمه نماد “PlayStation” را در کنترل کننده DualSense فشار دهید. این دکمه درست زیر صفحه لمسی مستطیلی است که به شکل نماد PlayStation است. با فشار دادن این ، حتی اگر در وسط بازی باشید ، مرکز کنترل ظاهر می شود و بر روی صفحه نمایش شما ناپدید می شود.

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5
سونی

در مرکز کنترل چندین نماد وجود دارد که ممکن است آنها را شناسایی کنید ، از جمله بارگیری ، لیست دوستان و تنظیمات میکروفون. گزینه های روشن و خاموش کردن را در مرکز کنترل می توانید در انتهای سمت راست ردیف آیکون ها پیدا کنید.

مرتبط: آیا بازی های پلی استیشن 4 ، 3 و 2 با پلی استیشن 5 سازگار است؟

هنگامی که به نمادی می رسید که به نظر می رسد مانند دکمه روشن / خاموش است ، روی “X” در کنترل کننده DualSense خود ضربه بزنید و سه گزینه خواهید دید.

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5
سونی

اولین حالت “Rest Mode” است که PS5 شما را در حالت خواب کم مصرف قرار می دهد. مزیت حالت استراحت این است که PS5 شما همچنان به روزرسانی های بازی را بارگیری و نصب می کند و بازی های شما در حالت ایستا باقی می مانند تا زمانی که آماده باشید تا بازی را از سر بگیرید.

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5
راشل کازر

گزینه دوم خاموش کردن PS5 است. این کار قبل از جدا کردن کنسول از ضروریات است و اگر بدانید که برای مدت زمان طولانی دوباره آن را روشن نمی کنید ، ایده آل است. در حالی که حالت استراحت گزینه ای برای صرفه جویی در مصرف انرژی است ، خاموش کردن کنسول کاملاً بیشتر در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

نحوه خاموش کردن یا راه اندازی مجدد پلی استیشن 5
راشل کازر

گزینه سوم راه اندازی مجدد PS5 است. این در صورتی است که با کنسول خود مشکلی دارید و می خواهید از خاموش کردن و دوباره روشن کردن استفاده کنید.

راشل کازر

گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنید و کنسول شما خاموش شود ، راه اندازی مجدد شود یا به حالت استراحت برود.

نحوه خاموش کردن پلی استیشن 5 با دکمه پاور

اگر به کنترل کننده خود دسترسی ندارید – برای مثال اگر غیرفعال شود – این توانایی را دارید که از طریق دکمه پاور فیزیکی کنسول خود را خاموش کنید. اما شما باید با دقت به دنبال آن باشید.

دکمه پاور ممکن است دشوار باشد ، زیرا یک دکمه سیاه رنگ روی نوار مرکز سیاه کنسول است. این کنسول تقریباً دو اینچ بالاتر از کنسول است که در حالت عمودی ایستاده باشد.

اگر نسخه PS5 را با درایو دیسک دارید ، حتی با لبه خارجی دهانه درایو نیز موجود است. اگر نسخه دیجیتالی PS5 را داشته باشید ، تنها دکمه جلوی کنسول است.

راشل کازر

دکمه پاور در کنار دکمه eject disc در PS5 استاندارد قرار دارد. شما می توانید تفاوت آنها را با نمادهای کنار آنها (که مسلماً بسیار کوچک هستند) یا از نظر موقعیت تشخیص دهید – دکمه روشن / خاموش همیشه به پایین کنسول نزدیکتر است.

با یک ثانیه زدن دکمه روشن / خاموش کنسول شما در حالت Rest قرار می گیرد. نگه داشتن دکمه روشن / خاموش به مدت سه ثانیه کنسول شما را کاملاً خاموش می کند.

نحوه روشن کردن PlayStation 5

هنگامی که آماده هستید کنسول خود را دوباره روشن کنید ، سه گزینه پیش رو دارید. اولین مورد این است که روی همان دکمه روشن / خاموش کنسول ضربه بزنید. با یک بار ضربه زدن روی آن ، کنسول روشن می شود. نگه داشتن آن کنسول شما را در حالت Safe Mode راه اندازی می کند ، که اگر در مشکلی با کنسول دارید و می خواهید آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید ، مفید خواهد بود.

گزینه دوم شما فشار دادن نماد “PlayStation” در کنترل کننده خود است. با این کار کنسول شما روشن می شود و همزمان کنترل کننده شما روشن می شود.

گزینه سوم پیوند HDMI نامیده می شود و هنگامی که تلویزیون را روشن می کنید یا ورودی را که PS5 شما منبع آن است روشن می کنید ، کنسول شما روشن می شود.

برای فعال کردن این گزینه ، به تنظیمات خود بروید ، که می توانید با کلیک روی نماد چرخ دنده موجود در قسمت سمت راست بالای رابط کاربری PS5 خود ، این تنظیمات را پیدا کنید. سپس در تنظیمات خود به پایین پیمایش کنید تا گزینه “System” را پیدا کنید.

در زیر منوی “HDMI” ، اگر گزینه موجود است ، ضامن “Enable HDMI Device Link” را پیدا خواهید کرد. توجه داشته باشید که این مورد در هر تلویزیون در دسترس نیست.

بخاطر داشته باشید که فعال کردن پیوند HDMI به این معنی است که هنگام خاموش کردن تلویزیون کنسول شما به طور خودکار به حالت استراحت در می آید. مفید است ، اما اگر بخواهید علاوه بر بازی در PS5 از تلویزیون برای کارهای دیگر استفاده کنید ، می خواهید این گزینه را غیرفعال کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید