مایکروسافت وان نوت

نحوه حذف یادداشت ها در مایکروسافت وان نوت

Microsoft OneNote گزینه ای برای بستن دفترچه یادداشت درون برنامه را فراهم می کند – اما این باعث حذف دائمی آن نمی شود. برای خلاص شدن از شر یاداشت برای همیشه ، باید فایل منبع را پیدا کرده و حذف کنید (به صورت محلی در ویندوز 10 یا OneDrive). در اینجا نحوه حذف یادداشت ها در مایکروسافت وان نوت را توضیح می دهیم.

بسته شدن در مقابل حذف یادداشت ها در OneNote

تفاوت مهمی بین بسته شدن و حذف یک دفترچه یادداشت در OneNote وجود دارد. وقتی یک دفترچه را می بندید ، محتوای آن دفترچه به طور دائمی حذف نمی شود – آن را به سادگی از لیست نوت بوک های موجود در برنامه OneNote حذف می کند. به داده های درون آن یادداشت هنوز می توان از پرونده منبع دسترسی داشت.

مرتبط: نحوه استفاده از ویژگی تحلیل داده در مایکروسافت اکسل

برای حذف دائمی محتوا ، باید فایل منبع یادداشت را پیدا کرده و حذف کنید. فایل منبع کجا ذخیره می شود؟ پاسخ واضح این است که به مکانی که ذخیره کرده اید بستگی دارد ، اما همچنین می تواند به سیستم عامل مورد استفاده شما بستگی داشته باشد.

نحوه حذف یک یادداشت وان نوت در وان درایو

می توانید یادداشت OneNote خود را با استفاده از مک و ویندوز 10 در OneDrive ذخیره کنید. با این حال ، اگر از مک استفاده می کنید ، می توانید  یادداشت خود را فقط در OneDrive ذخیره کنید این گزینه را به شما نمی دهد که آن را به صورت محلی ذخیره کنید.

در رایانه Mac یا Windows 10 خود ، یک مرورگر وب را به دلخواه خود باز کرده و به Microsoft OneDrive بروید . پس از حضور ، به طور خودکار در برگه “My Files” قرار می گیرید.

در اینجا ، پوشه “Documents” را با کلیک روی آن باز کنید.

بعد ، روی پوشه “OneNote Notebooks” کلیک کنید.

روی یادداشتی که می خواهید حذف کنید کلیک راست کرده و سپس از منوی زمینه ظاهر شده گزینه “Delete” را کلیک کنید.

یادداشت اکنون از OneDrive حذف شده است.

نحوه حذف نوت بوک وان نوت در ویندوز 10

مرتبط: نحوه تبدیل چندین سند ورد به گوگل داکس

اگر می خواهید یادداشتی را که به صورت محلی در ویندوز 10 ذخیره شده حذف کنید ، File Explorer را باز کرده و به پوشه “Documents” بروید. پوشه “OneNote Notebooks” را که OneNote به طور پیش فرض برای ذخیره نوت بوک ایجاد می کند ، باز کنید.

پس از ورود ، روی پوشه موردنظر برای حذف کلیک راست کنید. روی “Delete” در منوی زمینه ای که ظاهر می شود کلیک کنید.

یادداشت اکنون از دستگاه محلی شما حذف شده است. اگر یادداشت شما حاوی اطلاعات محرمانه یا حساسی است ، بهتر است OneDrive را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید تمام آثار پرونده از بین رفته است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید