جیمیل

نحوه یافتن و حذف ایمیل های قدیمی در جیمیل

پاکسازی صندوق ورودی کاری است که اکثر افراد از آن لذت نمی برند. اما اگر از همه چیز مطلع نباشید، می‌توانید با انبوهی از ایمیل‌های قدیمی و غیر ضروری مواجه شوید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه ایمیل های قدیمی را در جیمیل به سرعت پیدا و حذف کنید.

ایمیل های قدیمی را در جیمیل پیدا کنید

جیمیل یک ویژگی جستجوی مفید را ارائه می‌کند که به شما امکان می‌دهد ایمیل‌هایی را از طرف شخص خاص یا با یک کلمه خاص در موضوع پیدا کنید. اما برای یافتن ایمیل‌های قدیمی‌تر از تعداد معینی از سال، ماه یا روز، تنها چیزی که نیاز دارید کادر جستجو است.

مرتبط: نحوه حذف تمام ایمیل ها در جیمیل

در بالای جیمیل، برای یافتن ایمیل‌های قدیمی‌تر از یک سال، موارد زیر را در کادر جستجو وارد کنید:

older_than:1y

برای پیدا کردن ایمیل‌های قدیمی‌تر از دو، سه، چهار یا بیشتر، می‌توانید عدد 1 را با شماره دیگری جایگزین کنید.

علاوه بر این، می توانید از یک تایم فریم متفاوت استفاده کنید. برای پیدا کردن ایمیل‌های قدیمی‌تر از چند ماه یا روز معین، از این عبارات استفاده کنید:

older_than:1m
older_than:1d

مجدداً عدد 1 را با تعداد ماه (m) یا روز (d) جایگزین کنید و نتایج خود را ببینید.

ایمیل ها را در پوشه های برچسب پیدا کنید

اگر از برچسب‌های Gmail استفاده می‌کنید، پوشه‌های آن برچسب‌ها را در پیمایش سمت چپ خواهید دید. بنابراین اگر می‌خواهید یک یا دو مورد را پاک کنید، می‌توانید از عبارت‌های جستجوی بالا در آن‌ها نیز استفاده کنید.

پوشه یک برچسب را در سمت چپ انتخاب کنید. سپس آن عبارت را در قسمت جستجو خواهید دید.

بعد از عبارت درج شده، یک فاصله و سپس یکی از عبارت های older_than بالا را درست بعد از آن تایپ کنید. در تصویر زیر، برچسب (پوشه) خبرنامه خود را برای ایمیل های قدیمی تر از شش ماه جستجو می کنیم.

سپس فهرستی از ایمیل‌های قدیمی موجود در پوشه آن برچسب را خواهید داشت.

فیلتر بیشتر

بخش خوب استفاده از عبارات جستجوی بالا، جدای از دیدن سریع ایمیل های قدیمی، این است که می توانید نتایج خود را بیشتر فیلتر کنید.

پس از جستجو، چندین دکمه را در بالای صفحه مشاهده خواهید کرد. اینها به شما امکان می دهند نتایج جستجوی خود را با مواردی مانند دارای پیوست، از، به و خوانده نشده فیلتر کنید.

توجه: گزینه های فیلتر بسته به نتایج جستجوی شما متفاوت است.

به سادگی یکی از این فیلترها را انتخاب کنید تا نتایج جستجوی خود را محدود کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید فقط آن ایمیل‌های قدیمی را با پیوست‌ها پیدا کنید، اما همچنان به ایمیل‌های دیگری که ممکن است به آن‌ها نیاز دارید بچسبید، این ایده‌آل است.

برای حذف فیلتر پس از اعمال، کافی است دوباره روی آن کلیک کنید. برای انجام جستجوی عمیق تر، روی «Advanced Search» در سمت راست دکمه ها کلیک کنید.

ایمیل های یافت شده را حذف کنید

بعد از اینکه ایمیل های قدیمی را پیدا کردید، آنها را فیلتر یا بررسی کردید و آماده حذف آنها شدید، کار آسانی است.

مرتبط: نحوه مرتب سازی ایمیل ها براساس فرستنده در جیمیل

تأیید کنید که ایمیل هایی که می بینید همان هایی هستند که می خواهید حذف کنید. اگر چنین است، کادر سمت چپ نوار ابزار بالا را علامت بزنید. این همه ایمیل ها را انتخاب می کند و می توانید تعداد کل انتخاب شده را در پایین ببینید.

اگر ترجیح می‌دهید انتخاب را محدود کنید، می‌توانید از فلش کنار کادر انتخاب برای انتخاب گزینه‌ای مانند خوانده‌شده، خوانده نشده، ستاره‌دار یا بدون ستاره استفاده کنید.

وقتی آماده شدید، روی نماد سطل زباله در نوار ابزار کلیک کنید تا ایمیل ها حذف شوند.

از شما خواسته نمی شود که این عمل را تأیید کنید! بنابراین اگر به اشتباه ایمیلی را حذف کردید، به پوشه Trash در نوار کناری سمت چپ بروید . ایمیل را انتخاب کنید و سپس آن را به جایی که می خواهید منتقل کنید، مانند صندوق ورودی یا پوشه یک برچسب.

توجه: برای دیدن پوشه سطل زباله، ممکن است لازم باشد «More» را باز کنید.

به خاطر داشته باشید که ایمیل های موجود در سطل زباله پس از 30 روز به طور خودکار برای همیشه حذف می شوند.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید