فتوشاپ

نحوه تنظیم مجدد تنظیمات Preferences در ادوبی فتوشاپ

اگر ادوبی فتوشاپ آنطور که باید کار نمی کند ، ممکن است بتوانید با تنظیم مجدد تنظیمات Preferences (تنظیمات) آن را برطرف کنید. برای انجام این کار دو روش وجود دارد و ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه این کار را انجام دهید.

چرا تنظیمات Preferences فتوشاپ را بازنشانی کنیم؟

اگر در کاری با مشکل روبرو هستید یا تنظیمات زیادی انجام داده اید و می خواهید کار خود را با یک صفحه تمیز آغاز کنید ، ممکن است بخواهید تنظیمات Preferences فتوشاپ خود را تنظیم کنید.

مرتبط: سیاه سفید کردن عکس با فتوشاپ

فقط بخاطر داشته باشید که در صورت تنظیم مجدد تنظیمات Preferences ، تنظیماتی که برای شخصی سازی نحوه کار فتوشاپ انجام داده اید از بین می رود.

چگونه تنظیمات Preferences فتوشاپ را بازنشانی کنیم؟

اگر فتوشاپ بدون مشکل باز شد ، برای بازنشانی تنظیمات برنامه از منوی تنظیمات استفاده کنید.(اگر به درستی باز نشد ، بخش زیر را بررسی کنید ).

مرتبط: نحوه کپی کردن لایه ها از یک سند فتوشاپ به سند دیگر

برای انجام این کار ، فتوشاپ را در رایانه باز کنید. در مرحله بعد ، اگر از رایانه شخصی ویندوز استفاده می کنید ، روی “Edit” در نوار منو کلیک کنید و گزینه Preferences> General را انتخاب کنید. اگر از مک استفاده می کنید ، روی “Photoshop” در نوار منو کلیک کنید و Preferences> General را انتخاب کنید.

در پنجره Preferences که ظاهر می شود ، روی “Reset Preferences On Quit” در پایین کلیک کنید.

روی “OK” در خط هشدار ظاهر شده روی صفحه کلیک کنید.

بعد ، روی “OK” کلیک کنید تا پنجره تنظیمات بسته شود.

برای پایان دادن به تنظیم مجدد تنظیمات ، باید از Photoshop خارج شوید. برای این کار ، با استفاده از نوار منو ، روی File> Exit (در ویندوز) یا Photoshop> Quit (در مک) کلیک کنید.

فتوشاپ را دوباره راه اندازی کنید ، متوجه خواهید شد که “Preferences” شما به مقادیر پیش فرض بازنشانی شده اند.

چگونه تنظیمات Preferences فتوشاپ را با کلید میانبر بازنشانی کنیم

اگر فتوشاپ باز نمی شود یا  مدام خراب می شود ، می توانید تنظیمات Preferences فتوشاپ خود را با یک میانبر صفحه کلید ویژه در ویندوز و مک تنظیم مجدد کنید.

ابتدا میانبر Photoshop را که معمولاً برای باز کردن برنامه استفاده می کنید ، پیدا کنید. برای انجام این کار در ویندوز ، منوی “Start” را باز کنید و “Adobe Photoshop” را جستجو کنید. در Mac ، در یک پنجره Finder ، روی Go> Applications در نوار منو کلیک کنید ، پوشه Photoshop را پیدا کرده و دوبار کلیک کنید ، و فایل برنامه “Adobe Photoshop” را مشاهده خواهید کرد.

با مشاهده میانبر ، هنگام باز کردن برنامه Alt + Ctrl + Shift (در ویندوز) یا Shift + Command + Option (در مک) را فشار دهید و نگه دارید.

وقتی فتوشاپ باز می شود و از شما می پرسد که آیا می خواهید فایل تنظیمات را حذف کنید ، روی “Yes” کلیک کنید.

پس از آن ، فتوشاپ با تنظیمات پیش فرض شروع به کار می کند ، مثل اینکه تازه نصب شده است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید