زوم

نحوه تغییر میزبان یک جلسه در زوم

اگر میزبان جلسه ای در Zoom هستید اما به دلیل شرایط پیش بینی نشده باید زودتر از موعد آن را ترک کنید، می توانید به جای پایان جلسه، امتیاز میزبان را به عضو دیگری واگذار کنید. در اینجا نحوه انجام آن را توضیح می دهیم..

قبل از شروع، یک محدودیت مهم وجود دارد که باید از آن آگاه باشید. Zoom یک نسخه رایگان برای استفاده همه دارد، اما چند بسته را نیز برای مشاغل ارائه می دهد .

در مورد انتقال کنترل‌های میزبان به کاربر دیگری، اگر میزبان اصلی یک کاربر دارای مجوز باشد، پس از واگذاری کنترل‌ها، جلسه می‌تواند برای مدت نامحدودی ادامه یابد، حتی اگر کاربری که کنترل‌های میزبان را دریافت کرده، رایگان باشد. کاربر. با این حال، اگر میزبان اصلی یک کاربر رایگان باشد، جلسه به 40 دقیقه پس از تصویب کنترل ها محدود می شود – حتی اگر میزبان جدید یک کاربر دارای مجوز باشد.

اکنون که این موضوع را روشن کردیم، نحوه تغییر میزبان یک جلسه در زوم را توضیح می دهیم.

تغییر میزبان یک جلسه در زوم

ابتدا، شما (به عنوان میزبان) باید جلسه Zoom را راه اندازی کنید . می توانید این کار را با باز کردن برنامه Zoom و انتخاب دکمه “New Meeting” از صفحه اصلی انجام دهید. در مرحله بعد، از شرکت کنندگان دعوت کنید تا به جلسه بپیوندند . می توانید این کار را با انتخاب “Invite” در پایین پنجره انجام دهید.

مطالب مرتبط: نحوه مخفی کردن پس زمینه خود حین تماس های ویدیویی در زوم

پس از راه‌اندازی جلسه و پیوستن همه شرکت‌کنندگان، گزینه «Manage Participants» را در پایین پنجره‌ای که کنفرانس ویدیویی در آن برگزار می‌شود، انتخاب کنید.

یا Alt+U (ویندوز) یا Command+U (Mac) را فشار دهید.

لیست شرکت کنندگان در قسمت سمت راست ظاهر می شود. نشانگر را روی نام شرکت‌کننده‌ای که کنترل‌های میزبان را به او می‌دهید نگه دارید و سپس دکمه «More» را انتخاب کنید.

در منوی ظاهر شده، روی گزینه “Make Host” کلیک کنید.

پیامی ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا مطمئن هستید که می خواهید میزبان را به <participant’s name> تغییر دهید. “Yes” را انتخاب کنید.

در پنجره ای که شرکت کنندگان را نشان می دهد، اکنون می توانید ببینید که کنترل های میزبان به آن کاربر منتقل شده است. میزبان اصلی اکنون می تواند با خیال راحت جلسه را بدون وقفه در کنفرانس ویدیویی ترک کند .

مرتبط: نحوه تغییر نام در زوم

موفق باشید!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید