فتوشاپ

نحوه تغییر اندازه تصویر در ادوبی فتوشاپ

آیا تصویر شما خیلی بزرگ است یا خیلی کوچک است که متناسب با نیازهای شما باشد؟ با استفاده از Adobe Photoshop در مک یا ویندوز ، تغییر اندازه عکس سریع و دقیق آسان است. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده است.

تغییر اندازه تصویر در فتوشاپ

برای شروع ، فتوشاپ را در Mac یا Windows PC باز کنید و تصویری را که می خواهید اندازه آن را تغییر دهید بارگیری کنید. در نوار منوی Photoshop ، روی “Image” کلیک کنید و سپس “Image Size” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

ابتدا در پنجره “Image Size” می خواهید تصمیم بگیرید که از کدام واحد اندازه گیری برای تغییر اندازه تصویر استفاده می کنید. اگر روی منوی کشویی کنار قسمتهای “Width” یا “Height” کلیک کنید ، می توانید نوع واحد را انتخاب کنید. معنی هر انتخاب در اینجا است:

  • Percent: با  این کار می توانید اندازه ای از اندازه تصویر فعلی را تغییر دهید. به عنوان مثال ، استفاده از 50٪ به عنوان اندازه تصویر هدف ، تصویر را به نصف اندازه فعلی خود تبدیل می کند. به همین ترتیب ، 200٪ آن را دو برابر بزرگتر می کند.
  • Pixels: با  این کار می توانید ابعاد پیکسل دقیق را برای اندازه تصویر حاصل شده تعیین کنید.
  • Inches, Centimeters, Millimeters: این اندازه های استاندارد اندازه گیری هستند که فقط هنگام چاپ یک تصویر اعمال می شوند و مربوط به DPI تصویر هستند .
  • Points: یک نقطه واحد اندازه گیری رایج در تایپوگرافی است که معادل 1/72 اینچ است. در یک تصویر با وضوح 72 DPI ، یک نقطه برابر با یک پیکسل است.
  • Picas:  یک پیکا برابر است با 1/6 اینچ یا 12 امتیاز ، و بیشتر از همه در طراحی برای چاپ استفاده می شود.
  • Columns: با این کار می توانید اندازه ستون ها را تغییر دهید ، یک واحد دلخواه که در Preferences> Units & Rulers تعریف شده است .

بسیاری از افراد از “Percent” برای تغییر اندازه نسبی کره چشم استفاده می کنند ، اما اگر در حال تغییر اندازه تصاویر برای وب هستید ، احتمالاً می خواهید “Pixels” را از لیست انتخاب کنید.

در مرحله بعد ، تصمیم بگیرید که آیا می خواهید نسبت تصویر اصلی را حفظ کنید یا خیر. نسبت ابعاد رابطه متناسب بین دو طرف تصویر (عرض و ارتفاع) است.

مرتبط: نحوه افزودن یا ویرایش متن در فتوشاپ ( Photoshop )

اگر می خواهید نسبت ابعاد اصلی تصویر را حفظ کنید ، فقط باید مقدار “عرض” یا “ارتفاع” را برای تصویر خود تغییر دهید. فتوشاپ به طور خودکار مقدار فیلد دیگر را بر اساس نسبت موجود تغییر می دهد.

به طور کلی ، باید نسبت ابعاد را حفظ کنید تا عکس شما عجیب به نظر نرسد. اما اگر می خواهید آن را غیرفعال کنید ، روی نماد زنجیره ای بین “عرض” و “ارتفاع” کلیک کنید تا خطوط کوچکی که به “عرض” و “ارتفاع” اشاره دارند از بین بروند.

اکنون بخشی از اندازه عکس شما ارائه می شود. برای تغییر عرض عکس خود ، روی قسمت “Width” کلیک کنید و اندازه جدیدی وارد کنید. به همین ترتیب ، برای تغییر ارتفاع عکس ، روی قسمت “Height” کلیک کنید و مقداری وارد کنید.

سپس ، روی “OK” در پایین پنجره “Image Size” کلیک کنید.

نسخه تغییر یافته عکس شما اکنون روی صفحه شما نشان داده می شود. اگر به نظر شما خوب است ، برای ذخیره عکس روی File> Save در نوار منوی Photoshop کلیک کنید.

برای ذخیره عکس تغییر یافته به عنوان کپی (تا عکس اصلی شما تحت تأثیر قرار نگیرد) ، روی File> Save As در نوار منو کلیک کنید.

اگر “Save As” را انتخاب کنید ، اکنون پنجره ذخیره Photoshop را روی صفحه خود مشاهده خواهید کرد. در بالای این پنجره ، نامی برای عکس خود وارد کنید و سپس از منوی کشویی “Format” یک قالب تصویر را انتخاب کنید و “Save” را در پایین کلیک کنید.

خودشه! عکس شما اکنون در اندازه دقیق مورد نظر شماست و می توانید از هر کجا که قبلاً متناسب نبود استفاده کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید