گوگل داکس

نحوه تبدیل سند گوگل داکس به فرمت مایکروسافت آفیس

گوگل داکس ، شیت ، اسلاید و سایر برنامه های گوگل به طور پیش فرض اسناد را در قالب فایل های خود گوگل ذخیره می کنند. اما می توانید این اسناد را به عنوان پرونده های مایکروسافت آفیس در هارد دیسک خود بارگیری کنید ، خواه فقط یک سند یا کل کتابخانه گوگل داکس خود را بخواهید.

حتی اگر از گوگل درایو برای همگام سازی پرونده های سند خود با رایانه شخصی یا مک خود استفاده می کنید ، پرونده های “.gdoc” در رایانه شما فقط پیوندهایی به وب سایت Google Docs هستند. اگر می خواهید آنها را به عنوان پرونده های واقعی که می توانید با Microsoft Office ویرایش کنید بارگیری کنید ، باید مراحل زیر را طی کنید.

مرتبط: 

Google Docs ، Sheets ، Slides و سایر برنامه های Google به طور پیش فرض اسناد را در قالب فایل های خود Google ذخیره می کنند. اما می توانید این اسناد را به عنوان پرونده های Microsoft Office در هارد دیسک خود بارگیری کنید ، خواه فقط یک سند یا کل کتابخانه Google Docs خود را بخواهید.

حتی اگر از Google Drive برای همگام سازی پرونده های سند خود با رایانه شخصی یا Mac خود استفاده می کنید ، پرونده های “.gdoc” در رایانه شما فقط پیوندهایی به وب سایت Google Docs هستند. اگر می خواهید آنها را به عنوان پرونده های واقعی که می توانید با Microsoft Office ویرایش کنید بارگیری کنید ، باید مراحل زیر را طی کنید.

مرتبط: نحوه همگام سازی رایانه رومیزی با Google Drive (و Google Photos)

یک یا چند سند را از گوگل درایو دانلود کنید

به وب سایت Google Drive بروید و با حساب Google خود وارد سیستم شوید. سندی را که می خواهید بارگیری کنید پیدا کرده و با کلیک روی آن، آن را انتخاب کنید. همچنین می توانید کلید Ctrl را بر روی ویندوز (یا کلید Cmd در Mac) فشار داده و نگه دارید و بر روی چندین پرونده کلیک کنید تا همزمان چندین سند انتخاب شود.

روی اسناد انتخاب شده راست کلیک کنید یا دکمه منو را در گوشه بالا سمت راست صفحه گوگل درایو کلیک کنید و “Download” را انتخاب کنید. مرورگر شما اسناد را در قالب Microsoft Office –docx برای اسناد ، .xlsx برای گوگل شیت و .pptx برای ارائه ها دانلود می کند. اگر چندین سند را انتخاب کرده باشید ، مرورگر شما یک فایل .zip را بارگیری می کند که شامل اسناد انتخاب شده در قالب Office است.

همه پرونده های گوگل داکس خود را به عنوان اسناد آفیس دانلود کنید

برای تبدیل همزمان همه پرونده های گوگل داکس به اسناد مایکروسافت آفیس ، به وب سایت Google Takeout بروید . Google Takeout به طور معمول می خواهد همه داده های شما را از چندین سرویس گوگل دانلود کند ، بنابراین فقط روی “Select None” در بالا کلیک کنید.

به پایین پیمایش کنید و گزینه “Drive” را فعال کنید. برای دیدن جزئیات بیشتر می توانید روی پیکان کلیک کنید – به طور پیش فرض ، Google Takeout تک تک پرونده های موجود در Google Drive را دانلود می کند و همه اسناد را به قالب مایکروسافت آفیس تبدیل می کند.

وقتی آماده ادامه هستید ، روی “Next” در پایین صفحه کلیک کنید و سپس “Create Archive” را در صفحه بعدی کلیک کنید. گوگل بایگانی از تمام اسناد شما ایجاد کرده و یک لینک دانلود ارائه می دهد.

نحوه تبدیل به فرمت آفیس و گذاشتن پرونده در گوگل درایو

مرتبط: نحوه پشتیبان گیری از فایل های گوگل درایو

Google به شما امکان می دهد مستقیماً در Google Drive با اسناد Office کار کنید  (به لطف برنامه افزودنی Chrome) ، اما راهی برای تبدیل سند به قالب Office بدون بارگیری در آن وجود ندارد.

اگر می خواهید سندی را به پرونده Office تبدیل کنید و آن را در Google Drive بگذارید ، باید سند را با استفاده از یکی از روش های بالا بارگیری کنید. سند Office را در پوشه Google Drive در رایانه خود قرار دهید و دوباره با Google Drive شما به عنوان سند Office همگام سازی شود.

همچنین می توانید آن سند Office را از طریق وب سایت بارگذاری کنید. اما ، برای انجام این کار ، باید به صفحه تنظیمات Google Drive در وب بروید و گزینه “Convert uploaded files to Google Docs editor format” را بردارید. اگر این کار را نکنید ، پرونده های Microsoft Office که بارگذاری می کنید به اسناد Google Docs تبدیل می شوند.

پس از تغییر این گزینه ، می توانید اسناد Office را بر روی صفحه وب Google Drive در مرورگر خود بکشید و رها کنید یا روی گزینه New> File Upload in Google Drive کلیک کرده و به اسناد Office بروید. آنها در Google Drive بارگذاری می شوند و به عنوان اسناد Office ذخیره می شوند.


اگر می خواهید از Google Docs به Office 365 و OneDrive مایکروسافت مهاجرت کنید ، می توانید تمام اسناد تبدیل شده را در پوشه OneDrive خود قرار دهید. آنها در حساب OneDrive شما بارگذاری می شوند و سپس می توانید آنها را از طریق Office Online ویرایش کنید و از طریق برنامه های تلفن هوشمند Microsoft Office به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید