اسلک

نحوه برقراری تماس ویدیویی و تصویری در اسلک ( Slack )

در این عصر کار از راه دور ، بسیاری از کاربران Slack برای گفتگوهای ویدیویی به برنامه هایی مانند زوم یا Google Meet تکیه می کنند . اما کمتر کسی می داند که شروع یک تماس ویدیویی در داخل Slack بدون هیچگونه نرم افزار یا خدمات اضافی بسیار ساده است. در اینجا نحوه برقراری تماس ویدیویی و تصویری در اسلک را توضیح می دهیم.

نحوه برقراری تماس ویدیویی و تصویری در اسلک

ابتدا با شخصی که می خواهید با او گپ تصویری داشته باشید ، یک پیام مستقیم باز کنید . برای برقراری تماس ، بر روی نماد “تماس” (مانند گوشی تلفن) در خط نزدیک به نام آنها کلیک کنید.

Start a Video Call in Slack

Slack شروع به زنگ زدن با طرف مقابل برای درخواست چت تصویری می کند. ممکن است پنجره درخواست دسترسی به میکروفون یا دوربین فیلمبرداری ظاهر شود. روی “OK” برای هر دو کلیک کنید.

Start a Video Call in Slack

وقتی طرف مقابل تماس را پذیرفت و میکروفون و فید ویدیوی آنها را فعال کرد ، آنها را در یک پنجره روی صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر از پنجره Slack خارج شوید و از برنامه دیگری (در Mac یا PC) استفاده کنید ، گپ تصویری به یک تصویر کوچکتر تبدیل می شود که می توانید با مکان نما جای آن را مجدداً تغییر دهید.

Start a Video Call in Slack

اگر مکان نما خود را روی پنجره ویدیو معلق کنید ، دکمه های مختلف کنترل دایره ای ظاهر می شوند.

در قسمت سمت چپ بالای پنجره ، دکمه های تنظیمات و دعوت از افراد را پیدا خواهید کرد. در نزدیکی مرکز پایین صفحه ، این دکمه ها را از چپ به راست مشاهده خواهید کرد: خاموش / روشن کردن میکروفون ، روشن / خاموش کردن فیلم ، اشتراک گذاری صفحه ، ارسال یک واکنش و قطع کردن.

دکمه های گپ ویدیویی Slack

اگر بر روی نماد “تنظیمات” کلیک کنید ، یک منوی کوچک ظاهر می شود که به شما امکان می دهد عنوانی را برای گپ تهیه کنید و تنظیمات میکروفون ، بلندگو و دوربین فیلمبرداری را تغییر دهید.

تنظیمات تماس گپ ویدیویی Slack

اگر بر روی دکمه “دعوت از افراد” کلیک کنید ، می توانید با اضافه کردن افراد بیشتری به مکالمه ، آن را به صورت گپ گروهی تبدیل کنید.

گپ ویدیویی Slack شرکت کنندگان را دعوت می کند

با کلیک بر روی نماد صورتک ، Reactions به شما امکان می دهد تا emojis ها و پیام های متنی کوچک را که در قسمت فید در قسمت سمت راست پنجره قرار دارد ، اضافه کنید.

واکنش ها و پیام های گپ ویدیویی را آرام کنید

در هر زمان ، می توانید با استفاده از دکمه میکروفون ، صدای خود را قطع کنید ، یا با کلیک کردن بر روی دکمه دوربین ، جریان ویدیوی خود را به طور موقت غیرفعال کنید.

اگر دکمه Share Screen را در وسط فشار دهید ( اما مراقب باشید ) همچنین می توانید نمایی از آنچه در صفحه رایانه شما است به اشتراک بگذارید . نماد Share Screen مانند مانیتور رایانه به نظر می رسد ، گرچه اگر مجوز Slack برای به اشتراک گذاشتن صفحه را نداده باشید ممکن است کار نکند.

پس از اتمام تماس ، بر روی دکمه قرمز “قطع کردن” کلیک کنید. با این کار گپ ویدیویی پایان می یابد.

Start a Video Call in Slack

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید