جیمیل

آموزش بایگانی کردن ایمیل ها در برنامه جیمیل Gmail

اگر می خواهید ایمیل ها را مخفی کنید ، می توانید پیام ها را بایگانی کنید. این به شما امکان می دهد تا ایمیل ها را بعدا پیدا کرده و بازیابی کنید. در ادامه نحوه بایگانی کردن و پیدا کردن ایمیل های بایگانی شده در برنامه جیمیل را به شما آموزش می دهیم.

نحوه بایگانی کردن ایمیل ها در Gmail

برای بایگانی کردن ایمیل در جیمیل ، کافی است یک ایمیل (یا چندین ایمیل) را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه بایگانی کلیک کنید.

وقتی ایمیل را در وب سایت Gmail انتخاب می کنید ، دکمه ” Archive ” مستقیماً در بالای لیست ایمیل های شما مشاهده می شود.

دکمه بایگانی را فشار دهید تا یک ایمیل در Gmail بایگانی شود

در برنامه Gmail برای آیفون ، آیپد یا اندروید ، روی دکمه بایگانی در فهرست بالای نمایش داده شده ضربه بزنید. 

برای بایگانی کردن ایمیل ها در برنامه Gmail ، دکمه بایگانی را بر روی هر ایمیل انتخاب شده فشار دهید

هر ایمیلی که بایگانی کنید از صندوق ورودی اصلی Gmail شما ، از جمله هر دسته بندی متمرکز که ممکن است داشته باشید ناپدید می شود.

با این حال ، شما هنوز هم می توانید آنها را تحت هر پوشه جداگانه ای که با استفاده از برچسب های Gmail ایجاد می کنید ، مشاهده کنید.

پیدا کردن ایمیل های بایگانی شده در جیمیل با استفاده از برچسب All Mail

همانطور که اشاره کردیم ، ایمیل های بایگانی شده از صفحه اصلی Gmail ناپدید می شوند. یکی از گزینه های پیدا کردن ایمیل های بایگانی شده در Gmail ، جابجایی به نمای پوشه ” All Mail ” است.

با این کار همه ایمیل های Gmail شما در یک لیست طولانی ، از جمله ایمیل های اولویت دار ، و همچنین ایمیل هایی که به صورت خودکار طبقه بندی شده اند ، قرار می دهد. می توانید این لیست را با کلیک روی برچسب نمای “All Mail” در منوی سمت چپ Gmail در وب سایت Gmail مشاهده کنید.

برای مشاهده همه ایمیل ها ، از جمله ایمیل های بایگانی شده ، برگه همه نامه ها را در Gmail فشار دهید

برای انجام این کار در برنامه Gmail ، روی نماد منوی همبرگر در گوشه بالا سمت چپ ضربه بزنید. از اینجا ، به پایین بروید و روی برچسب ” All Mail ” ضربه بزنید.

روی منوی همبرگر کلیک کنید ، سپس در برنامه Gmail بر روی تب All Mail کلیک کنید

یافتن ایمیل های بایگانی شده در Gmail با استفاده از نوار جستجو

متأسفانه ، هیچ برچسب ” archive ” وجود ندارد که بتوانید هنگام استفاده از نوار جستجوی Gmail در بالای وب سایت Gmail یا در برنامه Gmail ، جستجو کنید.

برای جستجوی دستی ، باید موضوع ، فرستنده یا موضوع ایمیل بایگانی شده خود را بدانید. از طرف دیگر ، می توانید از فیلترهای جستجوی پیشرفته Gmail برای جستجوی ایمیلهایی که در پوشه های معمولی مانند پوشه صندوق ورودی ، پوشه ارسال شده و پوشه پیش نویس شما نیست استفاده کنید.

مرتبط:  نحوه عوض کردن رمز جیمیل ( Gmail )

در بسیاری موارد ، این باید ایمیل های بایگانی شده شما را لیست کند. برای انجام این کار ، “-in: Sent -in: Draft -in: Inbox” را در نوار جستجو تایپ کنید. می توانید این کار را در برنامه Gmail یا در وب سایت Gmail انجام دهید.

همچنین می توانید “has: nouserlabels” را به جستجوی جستجوی Gmail خود اضافه کنید تا ایمیلهایی که قبلاً دارای برچسب دسته هستند را حذف کنید. اگر آنها دسته بندی شوند ، می توانید ایمیل را در پوشه دارای برچسب خود مشاهده کنید ، حتی اگر آنها بایگانی شده باشند.

برای یافتن ایمیل های بایگانی شده در نوار جستجو در Gmail ، "-in: Sent -in: Draft -in: Inbox دارای: nouserlabels" است.

این روش بی عیب و نقص نیست ، اما باید به شما کمک کند 🙂

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید