خرداد 22, 1400 9:42 ب.ظ
اینستاگرام ریلز (Instagram Reels) چیست؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

اینستاگرام ریلز (Instagram Reels) چیست ؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

Reels یک ویژگی جدید در اینستاگرام است که به افراد امکان می دهد فیلم های 15 ثانیه ای – مانند TikTok را ایجاد کنند. اما آیا اینستاگرام ریلز چیست ؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

کلیپ های ویدیویی کوتاه که به راحتی قابل فهمیدن هستند ، مطمئناً در رسانه های اجتماعی تازگی ندارند. TikTok آخرین پلتفرمی است که از آن استفاده می کند و بسیار محبوب است. حالا اینستاگرام با ریلز وسط ماجرا پرید. بیایید نگاهی به مقایسه دو برنامه بیندازیم.

اینستاگرام ریلز چیست ؟

اینستاگرام ریلز چیست ؟ اول و مهمترین نکته ، Reels ابزاری برای ساخت فیلم است. این یک حالت جدید است که می توانید از طریق دوربین اینستاگرام Stories به آن دسترسی پیدا کنید. شما می توانید یک کلیپ تهیه کنید ، اما حداکثر 15 ثانیه می تواند باشد.

هر چند اینستاگرام انتظار دارد که بیشتر Reels ها شامل کلیپ های متعدد باشند . حتی یک ابزار مفید برای تنظیم یک کلیپ جدید با نسخه قبلی وجود دارد تا بتواند یک انتقال بدون مشکل ایجاد کند.

اینستاگرام ریلز (Instagram Reels) چیست؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

مانند یک استوری اینستاگرام ، تعدادی ابزار ویرایش برای Reels وجود دارد. می توانید موسیقی اضافه کنید ، سرعت پخش را تنظیم کنید و از کتابخانه موجود در زمینه جلوه های ویژه در اینستاگرام استفاده کنید. Reels همچنین دارای یک تایمر و شمارش معکوس برای ضبط فیلم ها با هندزفری است. بعد از ضبط کلیپ ، می توانید برچسب ها ، متن و doodles اضافه کنید.

به اشتراک گذاشتن یک ریلز بیشتر به اشتراک گذاشتن هر چیز دیگری در اینستاگرام است. حساب های تنظیم شده برای عموم می توانند Reels را در یک فضای اختصاصی در برگه “Explore” به اشتراک بگذارند. حساب های خصوصی می توانند Reel را در خوراک خود به اشتراک بگذارند. همچنین می توانید یک Reel را به عنوان استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید.

پس از ایجاد یک ریلز ، یک برگه “Reels” جدید در پروفایل شما ظاهر می شود و آنها نیز در شبکه نمایه اصلی شما ظاهر می شوند.

اینستاگرام ریلز (Instagram Reels) چیست؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

مجدداً ، ریلز ها همچنین می توانند در تب “اکسپلور” برای عموم ارسال شوند ، بنابراین می توانید فیلم هایی را از حسابهایی که ممکن است دنبال نکنید ، جستجو کنید. می توانید همانطور که می خواهید با هر پست اینستاگرامی به اشتراک بگذارید و مانند آن ، نظر ، یا به اشتراک بگذارید.

ممکن است فکر کنید که Reels بسیار شبیه استوری های اینستاگرام به نظر می رسد . در حالی که هر دو ابزار ایجاد به طور مشابه کار می کنند ، آنها اهداف مختلفی را ارائه می دهند. در نظر گرفته شده است که داستان ها بیشتر از ویژگی های اجتماعی هستند که به مردم اجازه می دهند فیلم ها یا عکس های کوتاه را به اشتراک بگذارند ، که فقط 24 ساعت قابل مشاهده هستند. ریلز ها بیشتر در مورد ایجاد و سرگرمی هستند.

مرتبط: “استوری” اینستاگرام چیست ، و چگونه می توانم از آنها استفاده کنم؟

آیا Reels یک کپی از تیک تاک است؟

ریلز را بلافاصله با TikTok مقایسه کردند . از همه گذشته ، TikTok یک سیستم عامل ویدیویی محبوب 15 تا 60 ثانیه است. آیا این عادلانه است که بگوییم Reels چیزی غیر از کلون TikTok نیست؟

مرتبط: آموزش بالابردن امنیت حساب برنامه تیک تاک ( tiktok )

در حالی که رابط های این دو ابزار کاملاً متفاوت هستند ، درست است که عملکردها اکثراً یکسان هستند. اکثر کلیپ های TikTok کمتر از 15 ثانیه هستند اما می توانند تا 60 ادامه داشته باشند.

تعداد انگشت شماری از ابزارهای ویرایش در دسترس است ، از جمله سرعت پخش ، فیلترهای زیبایی و عکس و جلوه های واقعیت افزوده. بعد از ضبط یک کلیپ ، می توانید متن ، صداها ، برچسب ها را اضافه کنید و کلیپ خود را ویرایش کنید.

اینستاگرام ریلز (Instagram Reels) چیست؟ آیا یک کپی از تیک تاک است؟

اگرچه در این نوشتار ، TikTok انتخاب گسترده تری از ابزارهای ویرایش دارد. به عنوان مثال ، می توانید جلوه های تغییر صدا یا حتی صدا را به کلیپ های اضافه شده پس از ضبط اضافه کنید. همچنین TikTok دارای چند الگوی برای به اشتراک گذاری عکس ها به روشی خلاقانه است. TikTok یک سیستم عامل بالغ تر است و هنگام ویرایش آن را احساس می کنید.

با این حال ، بزرگترین تفاوت در خود سیستم عامل ها است. Reels فقط یک ویژگی در برنامه اینستاگرام است ، نه یک بستر مستقل.

TikTok یک شبکه رسانه اجتماعی است که منحصراً برای کلیپ های ویدیویی کوتاه طراحی شده است. هنگامی که برنامه را باز می کنید ، بلافاصله با یک خوراک پیمایش کلیپ ها استقبال می شوید.

در حالی که ممکن است روند ایجاد کلیپ های Reels و TikTok مشابه باشد ، افراد از برنامه ها به روش های بسیار متفاوتی استفاده می کنند. اگر شخصی را در اینستاگرام دنبال می کنید ، پست های فید معمولی ، Stories و Reels را مشاهده می کنید.

اگر شخصی را در TikTik دنبال کنید ، فقط کلیپ های ویدیویی آنها را مشاهده خواهید کرد. Reels فقط یکی از لیست های در حال رشد از ویژگی های اینستاگرام است ، در حالی که TikTok چیز خاص خودش است.

البته اگر TikTok محبوب نبود، Reels وجود نداشت. درست همانطور که استوری اینستاگرام از استوری اسنپ چت الهام گرفته شده بود ، Reels از TikTok الهام گرفته شده است. با این وجود ، تصمیم گیری در مورد انتخاب هریک از آن هابه خود شما بستگی دارد.

شب خوش!

درباره ی عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی البته عاشق سریالای ترکی هم هستم =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

2 دیدگاه

  1. چرا برا من این قابلیت رو نداره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.