دیسکورد

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

Discord یک برنامه چت عالی و رایگان است که برای گیمرها ساخته شده است اما برای همه مفید است. این برنامه با گپ نوشتاری به سبک Slack ، کانال های چت صوتی گروهی و ابزارهای زیادی برای مدیریت کاربران شما ارائه می شود. این یک ابزار عالی برای جمع کردن یک اجتماع یا گفتگو با دوستان در حین بازی است. در اینجا نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد آورده شده است.

دیسکورد چیست؟

Discord شباهت زیادی به Slack  با برخی ویژگی های اضافی دارد که برای کمک به گیمرها طراحی شده اند . اما صادقانه بگویم ، این یک برنامه چت عالی است. کانال های چت متنی منظم بسیار شبیه اتاق های گفتگوی کلاسیک به سبک IRC کار می کنند. هرکسی (با مجوز) می تواند وارد اتاق شود و صحبت کند یا از دستورات slash استفاده کند. Discord همچنین کانال های صوتی را ارائه می دهد که اعضای سرور می توانند برای مکالمه با سایر اعضا با استفاده از هدست به آن سر بزنند. بنابراین ، برای مثال ، می توانید برای دوستان خود یک سرور تنظیم کنید ، سپس یک کانال گفتگوی صوتی برای Overwatch ، Destiny و Minecraft ایجاد کنید. به کانال مناسب بروید و می توانید با کسی که آن بازی را بازی می کند صحبت کنید بدون اینکه مزاحم دوستانتان شوید که بازی دیگری دارند. هر بار که بازی می کنید ، نگران دعوت و ایجاد چت گروهی جدید نیستید.

مرتبط: نحوه استفاده از ویژگی دسته بندی و الگوهای دیسکورد ( Discord )

در حال حاضر ، راه اندازی یک سرور Discord رایگان است و هیچ محدودیتی در تعداد کاربران ، کانال ها یا حتی سرورهایی که می توانید ایجاد کنید وجود ندارد. (Discord اطلاعاتی در مورد نحوه درآمدزایی در اینجا دارد .) در حال حاضر هزاران سرور Discord موجود برای انواع جوامع و گروه ها وجود دارد که می توانید در اینجا مرور کنید  (توجه داشته باشید: برخی ممکن است NSFW باشند). آیا می خواهید در هنگام بازی Overwatch جایی با دوستان خود گپ بزنید ، یا اگر می خواهید جامعه ای متشکل از هزاران نفر را در اطراف سرگرمی خود ایجاد کنید ، می توانید یک سرور برای نیازهای خود ایجاد کنید.

نحوه ایجاد سرور دیسکورد

ما در نسخه دسکتاپ برنامه Discord نمایش خواهیم داد ، اما مراحل در تلفن همراه نیز باید تا حد زیادی یکسان باشد. برای ایجاد سرور خود ، برنامه Discord را باز کنید (اگر آن را ندارید ، آن را از اینجا بارگیری کنید ) و اگر قبلاً یک حساب کاربری ندارید ، یک حساب ایجاد کنید. سپس ، روی نماد بعلاوه در یک دایره در ستون انتخاب سرور در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

روی «Create a Server» در سمت چپ کلیک کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

در قسمت نام سرور ، یک نام دلخواه انتخاب کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

به صورت اختیاری ، روی دایره سمت راست کلیک کنید تا یک تصویر کوچک برای نشان دادن سرور خود بارگذاری کنید. اگر به چندین سرور بپیوندید ، این روش اصلی برای تمایز بین آنها خواهد بود ، بنابراین چیزی منحصر به فرد را انتخاب کنید که سرور شما را خاص کند.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

وقتی همه تصمیمات خود را گرفتید ، روی Create در پایین پنجره کلیک کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

این تمام چیزی است که لازم است! فقط با چند کلیک کوتاه، سرور Discord خود را دارید.

بعد از ساخت سرور وقت آن رسیده است که دوستان خود را دعوت کنید. روی هر کانال متنی یا صوتی بروید و روی نماد دعوت (Create Instant Invite) از طریق مسنجر کلیک کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

در پنجره ای که ظاهر می شود ، یک پیوند دعوت موقت دریافت خواهید کرد. این را کپی کرده و برای هرکسی که می خواهید به سرور خود اضافه کنید به اشتراک بگذارید. 

مرتبط: نحوه دعوت افراد به سرور دیسکورد ( Discord ) (و ایجاد لینک های دعوت)

اگر آنها قبلاً حساب Discord نداشته باشند ، هنگام ثبت نام از آنها خواسته می شود که یک حساب ایجاد کنند. به طور پیش فرض ، این دعوت ها پس از یک روز منقضی می شوند. اگر روی نماد چرخ دنده کلیک کنید ، می توانید مدت زمان انقضا آنها را تغییر دهید و حتی تعداد کاربران برای استفاده از پیوند را محدود کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

همچنین می توانید با کلیک روی علامت بعلاوه کنار هر بخش در ستون کانال ها در سمت چپ برنامه ، همه کانال های گفتگوی متنی و گفتاری مورد نیاز خود را اضافه کنید.

نحوه راه اندازی و ایجاد سرور گفتگو در دیسکورد

Discord چیزهای بیشتری برای ارائه دارد که ما می توانیم در یک مقاله ارائه دهیم ، اما با سرور خود آماده هستید که هرجا با تیم خود گپ بزنید و به هر حال برای شما مناسب است.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید