گوگل کلاس روم

نحوه ایجاد و ساخت امتحان در گوگل کلاس روم ( Google Classroom )

Google Classroom یک قطب دیجیتالی است که در آن دانش آموزان ، معلمان و حامیان هر دو می توانند درگیر و همکاری کنند. فقط با چند کلیک می توانید آزمونها و تکالیفهای کاربر پسند ، به همراه پشتیبانی را ایجاد کنید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک حساب Google رایگان است. در ادامه نحوه ایجاد و ساخت امتحان در گوگل کلاس روم را به شما آموزش می دهیم.

ساخت و ایجاد یک امتحان اختصاصی در گوگل کلاس روم

برای شروع ، مرورگر وب خود را باز کرده و به classroom.google.com بروید . وارد حساب Google خود شوید و سپس یک کلاس ایجاد کنید یا روی یک مورد موجود را کلیک کنید. هنگامی که در یک کلاس هستید ، روی زبانه “Classwork” کلیک کنید ، روی “Create” کلیک کنید و سپس “Quiz Assignment” را انتخاب کنید.

Create a Quiz in Google Classroom

در منوی ایجاد امتحان ، عنوان امتحانی برای خود انتخاب کنید و سپس در صورت لزوم دستورالعمل های اضافی ارائه دهید.

Create a Quiz in Google Classroom

اگر می خواهید یک فایل را از Google Drive ، پیوند وب ، رایانه یا YouTube خود پیوست کنید ، روی “Add” کلیک کنید. همچنین می توانید برای ایجاد و پیوست کردن پرونده به صورت خودکار از Google Docs ، اسلایدها ، برگه ها ، نقشه ها یا فرم ها روی “Create” کلیک کنید .

برای هر پیوست اضافی ، روی منوی کشویی در هر تکلیف کلیک کنید تا دانش آموزان بتوانند آن فایل را مشاهده یا ویرایش کنند. همچنین می توانید برای هر دانش آموز کپی از پرونده تهیه کنید.

Create a Quiz in Google Classroom

اگر پرونده دیگری به غیر از امتحان اولیه خالی را در فرم های Google ضمیمه کنید ، وارد کردن نمره به طور خودکار غیرفعال می شود. این ویژگی نتایج Quiz را به برگه Grades در صفحه اصلی کلاس خود می فرستد. اگر می خواهید این ویژگی را فقط با یک پیوست غیرفعال کنید ، گزینه “Grade Importing” را تغییر دهید.

Create a Quiz in Google Classroom

می توانید از منوهای کشویی در سمت چپ برای انتخاب تکالیف استفاده کنید ، مقدار نمره آزمون و تاریخ موعد آن را تعیین کنید. همچنین می توانید امتحان خود را با یک موضوع موجود مرتبط کنید یا یک موضوع جدید ایجاد کنید. اگر می خواهید معیارهای قابل تنظیم را برای ارزیابی ارسالی ها استفاده کنید ، روی “Rubric” کلیک کنید.

Create a Quiz in Google Classroom

سفارشی کردن امتحان اختصاصی شما در گوگل کلاس روم

برای سفارشی کردن امتحان در فرم های Google ، روی “Blank Quiz” کلیک کنید.

Create a Quiz in Google Classroom

این امتحان شما را در یک پنجره جداگانه باز می کند. تمام تغییراتی که ایجاد می کنید به طور خودکار ذخیره می شود. 

برای ویرایش نام فرم امتحان خود ، روی قسمت عنوان کلیک کنید و سپس سوالات خود را در قسمت سؤالات تایپ کنید. به طور پیش فرض ، اولین سؤال با عنوان “Multiple Choice” تنظیم می شود.

برای تغییر این ، روی منوی کشویی در سمت راست کلیک کنید. سپس می توانید سوالات خود را به پاسخ های کوتاه ، گزینه های انتخاب ، کشویی ، شبکه ، تاریخ و یا زمان تغییر دهید. همچنین می توانید از نوار کناری در سمت راست برای اضافه کردن یا وارد کردن سؤالات ، بخش ها یا پرونده ها استفاده کنید.

منوی قالب بندی سؤال درباره مسابقه در Google Classroom.

پس از افزودن همه سؤالات خود ، پنجره مرورگر خود را ببندید. در پنجره quiz assignment گوگل کلاس روم ، روی “Assign” در بالا سمت راست کلیک کنید. اگر می خواهید امتحان خود را به عنوان پیش نویس ذخیره کنید ، پیکان کنار “Assign” را انتخاب کنید یا برای یک تاریخ آینده برنامه ریزی کنید.

Click "Assign."

وقتی امتحان شما آماده است ، در لیست زیر برگه Classwork کلاس شما ظاهر می شود. در آنجا ، همچنین می توانید تعداد دانش آموزان را تغییر دهید. “View Assignment” را کلیک کنید تا نمای کلی از امتحان خود را مشاهده کنید.


گزینه Quiz در Google Classroom راهی آسان برای مشارکت دانش آموزان و معلمان و همچنین اختصاص و تکمیل دوره های آموزشی است. همچنین می توانید از این فرم ها برای ایجاد نظرسنجی ، مقاله و موارد دیگر استفاده کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید