جیمیل

نحوه افزودن مخاطبین به جیمیل

با افزودن فردی به عنوان مخاطب به حساب Gmail خود ، می توانید به سرعت اطلاعات تماس آن شخص را برای او ایمیل ارسال کنید. شما می توانید فردی را به عنوان مخاطب ذخیره کنید ، در صورتی که هیچ ایمیلی از وی دریافت نکرده اید.

در صورتی که قبلاً نمی دانید ، Google از یک سیستم تماس عمومی استفاده می کند. این بدان معناست که مخاطبی که به Gmail اضافه می کنید در همه دستگاه های شما که با حساب Google شما همگام سازی می شوند در دسترس قرار می گیرد. این می تواند شامل رایانه های رومیزی و حتی دستگاه های تلفن همراه شما مانند iPhone ، iPad و Android باشد.

همچنین ، بدانید که Gmail هنگام ارسال ایمیل به افراد ، به طور خودکار آنها را به لیست مخاطبین شما اضافه می کند. لازم نیست این افراد را دوباره به لیست مخاطبین خود اضافه کنید ، زیرا آنها قبلاً آنجا هستند.

افزودن مخاطب از ایمیل دریافتی در جیمیل

اگر تا به حال ایمیلی از شخصی که می خواهید به عنوان مخاطب ذخیره کنید دریافت کرده اید ، می توانید آن شخص را بدون وارد کردن جزئیات آنها به لیست مخاطبین خود اضافه کنید. این به این دلیل است که Gmail قبلاً نام و آدرس ایمیل خود را دارد.

مرتبط: نحوه افزودن پیوست به جیمیل در مرورگر کروم

برای افزودن مخاطب به Gmail در این سناریو ، ابتدا سایت Gmail را در مرورگر وب خود در رایانه Windows ، Mac ، Chromebook یا Linux راه اندازی کنید . اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، وارد حساب Gmail خود شوید.

هنگام بارگیری Gmail ، ایمیل شخصی را که می خواهید به مخاطبین خود اضافه کنید پیدا کرده و باز کنید. در پنجره ایمیل ، نشانگر خود را روی نام فرستنده ایمیل بکشید تا Gmail منویی را باز کند.

از منوی باز شده ، “More Info” را انتخاب کنید.

Gmail پنجره مخاطبین جدیدی را در سمت راست رابط ایمیل باز می کند. در گوشه سمت راست بالای این قسمت ، روی “Add to Contacts” (نماد شخص با علامت بعلاوه) کلیک کنید تا مخاطب به Gmail شما اضافه شود.

Gmail مخاطب انتخابی شما را به حساب شما اضافه می کند و پیام “Added” را در پایین صفحه نمایش می دهد.

اگر می خواهید مخاطب جدید اضافه شده را سریع ویرایش کنید ، روی “Edit Contact” (نماد مداد) در گوشه سمت راست بالای صفحه مخاطبین کلیک کنید. با این کار سایت Google Contacts در برگه جدیدی از مرورگر وب شما باز می شود که می توانید مخاطب خود را ویرایش کنید.

و به این ترتیب شما به سرعت فردی را به عنوان مخاطب به حساب Gmail خود اضافه می کنید!

افزودن دستی مخاطب به جیمیل

راه دیگر برای افزودن مخاطب به Gmail این است که اطلاعات مخاطب را به صورت دستی در حساب Gmail خود وارد کنید. اگر هرگز ایمیلی از طرف شخص دریافت نکرده اید ، باید از این روش استفاده کنید.

مرتبط: نحوه ذخیره ایمیل به صورت پی دی اف در جیمیل

برای ادامه این روش ، سایت Gmail را در یک مرورگر وب در رایانه Windows ، Mac یا Linux خود راه اندازی کنید . در سایت Gmail ، در گوشه سمت راست بالا ، “Google Apps” (مستطیلی از نه نقطه) را انتخاب کنید.

از منوی “Google Apps” ، روی “Contacts” کلیک کنید تا سایت Google Contacts در برگه جدیدی از مرورگر شما باز شود و لیست مخاطبین Gmail فعلی خود را مشاهده کنید.

در سایت Google Contacts که باز می شود ، از منوی سمت چپ ، ایجاد مخاطب> ایجاد مخاطب را انتخاب کنید.

نکته: اگر می خواهید چندین مخاطب را همزمان اضافه کنید ، به جای آن روی Create Contact > Create a Contact کلیک کنید.

Google Contacts پنجره “Create New Contact” را باز می کند. در اینجا ، اطلاعات مربوط به مخاطبی را که می خواهید اضافه کنید ، پر کنید. به عنوان مثال ، روی فیلد “First Name” کلیک کنید و نام شخص را وارد کنید ، “Email” را انتخاب کرده و آدرس ایمیل شخص را وارد کنید ، و غیره.

وقتی همه جزئیاتی را که می خواهید ذخیره کنید وارد کرده اید ، روی “Save” در گوشه سمت راست پایین پنجره “Create New Contact” کلیک کنید.

پیامی با عنوان “New Contact Created” در پایین سایت Google Contacts ظاهر می شود. این تأیید می کند که مخاطب شما با موفقیت به حساب Gmail شما اضافه شده است.

حذف مخاطب از جیمیل

اگر دیگر نمی خواهید مخاطبی را در حساب خود نگه دارید ، می توانید این کار را از هر دستگاهی که به حساب Google شما مرتبط است ، از جمله رایانه رومیزی و دستگاه تلفن همراه خود انجام دهید.

در اینجا نحوه حذف مخاطب با استفاده از رابط وب Gmail را به شما نشان می دهیم. با راه اندازی سایت Google Contacts در مرورگر وب در رایانه Windows ، Mac ، Chromebook یا Linux خود شروع کنید.

در سایت Google Contacts ،گزینه “Contacts” را در نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.

در صفحه “Contacts” ، روی کادر “Search” در بالا کلیک کنید و نام مخاطبی را که می خواهید حذف کنید ، تایپ کنید. روش دیگر ، مخاطبی را از لیست روی صفحه انتخاب کنید.

پنجره ای با مشخصات مخاطب انتخابی شما در آن باز می شود. در گوشه سمت راست بالای این پنجره ، روی سه نقطه کلیک کنید و “Delete” را از منو انتخاب کنید.

شما یک پیام “Delete This Contact” دریافت خواهید کرد. روی “Delete” کلیک کنید.

Google مخاطب انتخابی شما را حذف می کند و پیامی با عنوان “Contact Deleted” در پایین سایت ظاهر می شود.

و همه چیز آماده است.


در حالی که مشغول به کار هستید ، چرا در صورت استفاده از این برنامه پیام رسانی فوری نحوه افزودن مخاطب به WhatsApp را یاد نمی گیرید ؟

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید