نینتندو سوییچ

نحوه اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ ( Nintendo Switch )

یکی از ویژگی های کمی شناخته شده Nintendo Switch امکان نصب تک نسخه از یک بازی دیجیتالی روی چندین دستگاه است. در اینجا نحوه اشتراک گذاشتن ( اشتراک گذاری ) بازی در نینتندو سوییچ را توضیح می دهیم.

مرتبط: نحوه آپدیت کردن نینتندو سوییچ ( Nintendo Switch )

اشتراک گذاری بازی چیست؟

اشتراک گذاری بازی روندی است که به شما امکان می دهد از یک کپی دیجیتالی یک بازی در کنسول های مختلف استفاده کنید ، مشابه نحوه اشتراک نسخه فیزیکی یک بازی. این امر به ویژه برای خانواده هایی که دارای چندین کنسول هستند یا گروه هایی از دوستان که مایل به پرداخت مکرر برای همان بازی نیستند ، مفید است.

کلیه خریدهای دیجیتال روی سوییچ به یک حساب نینتندو مرتبط است.برای اشتراک گذاری بازی ها بین دو دستگاه ، به یک حساب نینتندو نیاز دارید.

اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ
نینتندو

هنگام اشتراک گذاری بازی ها ، هر دستگاه به عنوان یک کنسول اولیه یا یک کنسول ثانویه ثبت می شود. کنسول اولیه به تمام عناوین مرتبط با حساب eShop دسترسی کامل آنلاین و آفلاین دارد. از طرف دیگر ، حساب کاربری ثبت شده در کنسول ثانویه برای بازی نیاز به دسترسی به اینترنت دارد. همچنین ، هر دو سوئیچ نمی توانند همزمان با یک حساب نینتندو یکسان بازی کنند .

فرایند انجام این کار به طرز شگفت آور ساده و شامل چند مرحله ساده در هر دو دستگاه است.

اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ

ابتدا با بازی های نصب شده ، کلید Switch را بوت کنید. از صفحه اصلی ، با کلیک کردن روی دکمه فروشگاه در پایین ، به Nintendo eShop بروید و حسابی را انتخاب کنید که بازی های مورد نظر خود را برای اشتراک گذاری داشته باشد.

در مرحله بعد ، بر روی آیکون پخش کننده خود در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و به سمت پایین صفحه در سمت راست بروید. در آنجا گزینه ای با عنوان “Console Primary” مشاهده خواهید کرد. “Deregister” را انتخاب کنید که سوئیچ را به یک وسیله ثانویه تبدیل می کند. این تنظیم بعداً قابل تغییر است.

در دومین نینتندو سوییچ ، با رفتن به تنظیمات System> Add User ، وارد همان حساب Nintendo شوید. این دستگاه اکنون به عنوان کنسول اولیه ثبت می شود. پس از آن ، عنوانی را که می خواهید از eShop ذخیره کنید ، به راحتی بارگیری کنید.

اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ

اگر می خواهید حساب های اولیه و ثانویه را تعویض کنید ، به سادگی سوئیچ را با حساب اصلی حذف کنید. این به طور خودکار مجوزها را تغییر می دهد.

جوانب مثبت و منفی اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ

اشتراک گذاری بازی در نینتندو سوییچ
نینتندو

بهترین بخش این فرآیند این است که می توانید هزینه زیادی صرفه جویی کنید. این امر به ویژه در مورد عناوین شخص ثالث نینتندو صادق است ، که عموماً هرکدام 60 دلار قیمت دارند و برخی از محبوب ترین ها روی سیستم عامل هستند. بازی های دیجیتالی به دلیل فروش مکرر در eShop اغلب ارزان تر می شوند .

با این حال ، تعدادی احتیاط برای اشتراک گذاری بازی وجود دارد. اول ، کنسول های ثانویه همیشه برای بازی به اینترنت نیاز دارند. این امر به این دلیل است که نینتندو هنگام راه اندازی نرم افزار برای اطمینان از مالکیت بازی ، یک فرآیند تأیید آنلاین را انجام می دهد.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر دو کنسول نمی توانند همزمان با ورود به یک حساب کاربری ، همان بازی را انجام دهند. با این حال ، این موضوع در مورد حساب دوم Nintendo صدق نمی کند. اگر در دستگاه ثانویه حساب دیگری ایجاد کنید و هر زمان که بازی کردید آن را انتخاب کنید ، هر دو دستگاه می توانند همزمان یک بازی را اجرا کنند. با این حال ، برای پخش چند نفره آنلاین در کنار هم ، به یک اشتراک دوم Nintendo Switch Online نیاز دارید .

آخرین نتیجه این است که این فرآیند برای گیم پلی محلی چند نفره کار نمی کند. این امر به این دلیل است که بازی کردن به صورت محلی مستلزم خاموش کردن مودم اینترنت Switch است. شما باید یا به صورت آنلاین بازی کنید یا با هم در یک کنسول بازی کنید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید