زوم

نحوه استفاده از وایت برد در جلسات زوم

زوم به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از محبوب ترین برنامه های کنفرانس ویدیویی برای افراد حرفه ای است. این سرویس قابلیت اطمینان ، ویدئو با کیفیت و بسیاری از ویژگی های مفید را برای انجام موثر جلسات مجازی ارائه می دهد. از جمله این ویژگی ها Whiteboard است. امروز ما اینجا هستیم تا نحوه استفاده از وایت برد در زوم را به شما آموزش دهیم.


زوم وایت برد چیست؟

Zoom Whiteboard قابلیتی است که به شما امکان می دهد تخته سفید دیجیتالی ایجاد کنید که در آن بتوانید یادداشت برداری کنید ، نقاشی بکشید و انواع دیگر حاشیه نویسی را بسازید. یک مجری می تواند نمایشی تصویری از آنچه را که سعی در انتقال آن دارد به بینندگان ارائه دهد. درعین حال ، می تواند به عنوان ابزاری مشترک که همه می توانند در آن شرکت کنند ، عمل کند. صفحه وایت برد زوم (Zoom Whiteboard) بعداً می تواند به عنوان یک پرونده PNG ذخیره شود ، که همکاران می توانند برای مراجعه در آینده به آن مراجعه کنند.

بیشتر: نحوه برنامه ریزی و زمانبندی یک جلسه زوم ( Zoom )


نحوه شروع وایت برد در زوم

نحوه استفاده از وایت برد در جلسات زوم

می خواهید از وایت برد استفاده کنید؟ بیایید نحوه انجام آن را به شما نشان دهیم.

  1. زوم را باز کرده و وارد سیستم شوید.
  2. روی New Meeting کلیک کنید .
  3. از شرکت کنندگان دعوت کنید تا به جلسه شما بپیوندند.
  4. هنگامی که آماده استفاده از صفحه وایت برد زوم هستید ، بر روی گزینه Share Screen کلیک کنید.
  5. Whiteboard را انتخاب کرده و Share را کلیک کنید .
  6. یک صفحه سفید جدید ظاهر می شود. شما آماده کار هستید.

همچنین: نحوه به اشتراک گذاشتن صفحه در برنامه زوم ( Zoom )


نحوه استفاده از تخته سفید ( وایت برد ) در زوم

نحوه استفاده از وایت برد در جلسات زوم

اکنون که زوم وایت برد را فعال کرده اید ، زمان خلاقیت فرا رسیده است. شما و هم تیمی هایتان اکنون می توانید حاشیه نویسی کنید و اطلاعات را به دلخواه خود به اشتراک بگذارید.

مجموعه ای از ابزارهای وایت برد زوم روی صفحه خالی ظاهر می شود. آنجاست که می توانید انتخاب کنید که چه کاری انجام شود. در سمت چپ یک ابزار Select را برای جابجایی اشیا به اطراف خواهید یافت. در کنار آن گزینه های Text and Draw قرار دارد که به تنهایی توضیح داده می شوند.

ابزار Stamp : می توانید از بین مجموعه تمبرهای از پیش انتخاب شده ، یک پیکان ، یک علامت تیک ، یک X ، یک ستاره ، یک قلب و یک علامت سوال انتخاب کنید. اینها می تواند به شما کمک کند احساسات یا افکار خود را در مورد یک موضوع خاص بدون ایجاد وقفه بیان کنید.

برای جلب توجه به یک منطقه خاص می توانید از ویژگی Spotlight نیز استفاده کنید . با این کار می توانید در کنار هر قسمت از صفحه زوم، یک پیکان با نام خود تنظیم کنید. Spotlight امکان نشان دادن به هر چیزی و برجسته کردن آن را برای مدت زمان کوتاه فراهم می کند.

از ویژگی های دیگر می توان به قابلیت پاک کردن ، تغییر رنگ متن / نقاشی ( Format ) ، برگشت و Redo اشاره کرد . اگر همه چیز اشتباه باشد ، می توانید دکمه Clear را بزنید تا تمام کارهایی را که انجام داده اید یا کل صفحه سفید زوم را پاک کنید.

همچنین: نحوه ایجاد و ساخت نظرسنجی در جلسات زوم ( Zoom )


چگونه وایت برد خود را ذخیره کنیم

آماده برای جمع بندی همه چیز هستید؟ فقط دکمه Save را در سمت راست ابزار حاشیه نویسی خود بزنید. یک فایل PNG در یک پوشه از پیش تعیین شده ذخیره می شود ، که می توانید با کلیک بر روی گزینه Show in Folder که درست پس از ذخیره یک صفحه زوم بزرگ ظاهر می شود ، آن را مشاهده خواهید کرد .

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید