جیمیل

نحوه ارسال خودکار ایمیل های خاص در جیمیل

اگر می بینید که پیام ها را به طور منظم به حساب ایمیل دیگر خود ارسال می کنید ، چرا این کار را خودکار نکنید؟ با استفاده از ویژگی فیلتر مفید در جیمیل، می توانید به طور خودکار برخی از ایمیل ها را هنگام ارسال به صندوق ورودی خود ارسال کنید.

متفاوت از ارسال یک ایمیل جداگانه در Gmail ، ایجاد یک قانون فیلتر برای انجام این کار مستلزم آن است که آن آدرس ایمیل ارسال کننده را متصل کنید. اگر قبلاً یکی از آنها را راه اندازی کرده اید ، خوب است مراحل زیر را انجام دهید.

Filter Setup را باز کنید

می توانید تنظیمات فیلتر را در Gmail به راحتی با استفاده از یکی از سه روش باز کنید. از هر کدام که برای شما ساده تر یا راحت تر است استفاده کنید.

مرتبط: نحوه ایجاد پوشه جدید در جیمیل

برای دسترسی به تنظیمات خود روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و سپس در نوار کناری روی “See All Settings” کلیک کنید. برگه فیلترها و آدرسهای مسدود شده را انتخاب کرده و روی “Create a New Filter” کلیک کنید.

اگر به تازگی یک آدرس بازارسال را در برگه Forwarding و POP/IMAP تنظیم کرده اید ، می توانید با کلیک روی “Creating a Filter” آن را پیدا کنید.

روش دیگر استفاده از کادر جستجو در بالای Gmail است. روی پیکان در سمت راست کادر جستجو کلیک کنید. این امر جستجوی ایمیل را با ایجاد فیلتر ترکیب می کند.

معیارهای فیلتر را وارد کنید

رایج ترین فیلدها را مشاهده خواهید کرد که می توانید معیارهایی را که می خواهید Gmail به دنبال آنها باشد وارد کنید. این موارد شامل From ، To ، Subject ، دارای کلمات ، فاقد کلمات و اندازه می باشد. شما همچنین کادرهای تأییدی برای ایمیل هایی دارید که حاوی پیوست هستند و آیا می خواهید گپ را اضافه کنید یا نه.

برای تعریف ایمیل هایی که می خواهید ارسال کنید ، یک یا چند فیلد را تکمیل کنید. در اینجا چند مثال برای شروع کار آورده شده است.

مرتبط: نحوه مسدود و بلاک کردن ایمیل ها در جیمیل

شاید این حساب Gmail برای تجارت باشد ، اما اغلب ایمیل های شخصی دریافت می کنید. می توانید آدرس ایمیل دوستان و اعضای خانواده خود را در قسمت From وارد کرده یا تایپ را شروع کرده و پیشنهادی را انتخاب کنید. سپس ، پیام ها را به حساب شخصی خود ارسال کنید.

شاید شما در حال برنامه ریزی رویدادی هستید و می خواهید همه ایمیل های مربوط به آن را به آدرس ایمیل دیگری ارسال کنید. کلماتی را که می خواهید در قسمت Has the Words یا Don’t Have درج کند در صورتی که احتمالاً در متن ایمیل ظاهر شوند وارد کنید. در صورت تمایل می توانید از قسمت Subject line نیز استفاده کنید.

هنگامی که معیارهایی را که می خواهید استفاده کنید وارد کنید ، روی “Create Filter” کلیک کنید.

اقدامات فیلتر را انتخاب کنید

در مرحله بعد ، اقدامات مربوط به ایمیل را براساس معیارهایی که به تازگی وارد کرده اید انتخاب می کنید. کادر “Forward It To” را علامت بزنید و آدرس ایمیل بازارسال را در لیست کشویی انتخاب کنید.

در صورت تمایل می توانید اقدامات بیشتری را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، شاید شما بخواهید ایمیل به عنوان خوانده شده علامت گذاری شود ، به بایگانی شما ارسال شود یا حذف شود. کادرهایی را که می خواهید علاوه بر بازارسال انجام دهید ، علامت بزنید. پس از اتمام کار ، روی “Create Filter” کلیک کنید.

توجه: هنگامی که فیلتر را ایجاد می کنید ، فقط ایمیل های جدیدی را که به صندوق ورودی Gmail شما ارسال می شوند ، ارسال می کند. اگر می خواهید ایمیل هایی که قبلاً دریافت کرده اید فوروارد شوند ، باید خودتان این کار را انجام دهید.

ویرایش فیلتر یا توقف ارسال مجدد

مرتبط: نحوه ذخیره پیوست های جیمیل در گوگل درایو

می توانید فیلتر ایجاد شده در Gmail را در هر زمان ویرایش یا حذف کنید. برای دسترسی به تنظیمات خود روی نماد چرخ دنده کلیک کنید و سپس در نوار کناری روی “See All Settings” کلیک کنید. برگه فیلترها و آدرسهای مسدود شده را انتخاب کنید تا لیستی از فیلترهای فعلی خود را مشاهده کنید.

برای ایجاد تغییر ، روی “Edit” در سمت راست فیلتر کلیک کنید. تنظیمات خود را انجام دهید و روی “Update Filter” کلیک کنید.

برای توقف کامل استفاده از فیلتر ، روی “Delete” در سمت راست آن کلیک کنید. سپس ، با کلیک روی “OK” تأیید کنید.

اگر به طور مداوم ایمیل هایی دریافت می کنید که بهتر از طریق یک حساب ایمیل دیگر آدرس دهی می شوند ، یک فیلتر را برای ارسال خودکار پیام های خاص در Gmail در نظر بگیرید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید