موبایل اندروید و تبلت

چند برنامه فایروال اندروید برتر برای گوشی (Firewall)

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید دسترسی یک برنامه خاص به اینترنت و استفاده از آن را به طور کامل متوقف سازید. انجام این کار در کامپیوتر های ویندوزی به سادگی و از طریق برنامه فایروال (Firewall) امکانپذیر است، اما در گوشی های اندرویدی چطور؟ در گوشی های اندرویدی باید برای انجام این کار از برنامه های فایروال اختصاصی استفاده شود. در این مقاله می‌خواهیم به معرفی 10 برنامه فایروال اندروید برتر بپردازیم.

برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن NoRoot Firewall

همانطور که از نام اپلیکیشن NoRoot Firewall مشخص است، برای استفاده از این برنامه هیچ نیازی به روت بودن گوشی اندرویدی وجود ندارد و این موضوع اصلی ترین ویژگی مثبت این اپلیکیشن خواهد بود. بنابراین اگر یک گوشی اندرویدی روت نشده باشید و می‌خواهید برنامه فایروال قدرتمندی در آن نصب کنید، برنامه NoRoot Firewall از بهترین گزینه های پیش رویتان است. رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده و کاربردی طراحی شده و تعامل با آن به سادگی هرچه تمام‌تر امکانپذیر خواهد بود. وقتی این اپلیکیشن روی گوشی شما نصب شود، به طور خودکار برنامه هایی که روی دستگاه نصب هستند را بررسی می‌کند و یک لیست از آن ها برای مدیریت دسترسی اینترنت ارائه خواهد کرد. شما می‌توانید با مراجعه به این لیست مشخص کنید کدام اپلیکیشن ها دسترسی به اینترنت داشته باشند و کدامیک از آن ها امکان استفاده از اینترنت را نداشته باشند.

امکان تغییر این تنظیمات هم هر زمان که تمایل داشته باشید با مراجعه دوباره به اپلیکیشن NoRoot Firewall امکانپذیر خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال یک برنامه فایروال اندروید با کیفیت هستید که استفاده از آن نیازی به روت بودن گوشی شما نداشته باشد، اپلیکیشن NoRoot Firewall بهترین گزینه برای انتخاب است. نکته جالب تر اینکه این برنامه به طور کاملا رایگان عرضه شده و هیچ تبلیغ درون برنامه‌ای یا آیتم قابل خریدی ندارد. پس با خیالت راحت می‌توانید از این اپلیکیشن به عنوان یک فایروال قدرتمند اندرویدی استفاده کنید. طبق گزارش برخی کاربریان، اپلیکیشن مذکور با پشتیبانی از آدرس های IPv6 کمی اختلال دارد ممکن است روی شبکه های LTE خیلی دقیق عمل نکند، اما تست آن بدون تردید ارزشمند است.

برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن NetGuard

یکی دیگر از برنامه های فایروال بسیار کاربردی و خوبی که می‌توانید در گوشی های اندرویدی از آن استفاده کنید برنامه NetGuard است. این برنامه از رابط کاربری بسیار ساده‌ و کاربرپسندی بهره می‌برد و تعامل با آن به سادگی امکانپذیر خواهد بود. با این برنامه می‌توانید برای دسترسی اپلیکیشن ها به اینترنت سیم کارت و وای فای دو حالت مختلف را اعمال کنید. به عنوان مثال می‌توانید دسترسی یک برنامه را به گونه‌ای بهینه کنید که فقط از اینترنت سیم کارت استفاده کند یا فقط بتواند از وای فای برای اتصال به اینترنت استفاده نماید. جالب است بدانید که برنامه NetGuard به صورت متن باز (Open Source) طراحی شده و بدین سبب برای توسعه دهندگان از بهترین گزینه های موجود خواهد بود. اپلیکیشن NetGuard هم به صورت رایگان عرضه شده و هیچ تبلیغات درون برنامه‌ای آزاردهنده‌ای ندارد اما برخی ویژگی های پیشرفته آن به عنوان آیتم درون برنامه‌ای قابل خرید هستند. اگر به دنبال یک برنامه فایروال اندروید قدرتمند و رایگان هستید، اپلیکیشن NetGuard از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

 برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن AFWall+

اگر گوشی شما روت شده است و به دنبال یک برنامه قدرتمند با تنظیمات متنوع برای کنترل دسترسی اپلیکیشن های موبایل به اینترنت هستید، اپلیکیشن AFWall+ را امتحان کنید! برنامه مذکور علاوه بر امکان کنترل دسترسی اینترنت اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی، امکان کنترل دسترسی اینترنت اپلیکیشن های سیستمی را هم به کاربر می‌دهد، یعنی شما به طور دقیق و کامل می‌توانید دسترسی های اینترنت سرویس های مختلف موبایل و سیستم عامل آن را بهینه نمایید. با وجود تمام قابلیت هایی که در این اپلیکیشن ارائه شده، رابط کاربری و درک گزینه های مختلف موجود در آن ساده است و کاربر خیلی خوب می‌تواند با منوهای اپلیکیشن تعامل برقرار سازد. این برنامه از قابلیت قفل‌گذاری تنظیمات خود پشتیبانی به عمل می‌آورد و قابلیت های دیگری مثل استخراج فایل خروجی از تنظیمات، وارد کردن تنظیمات از طریق فایل خروجی که قبلا دریافت شده، پنهان کردن برنامه ها، پشتیبانی از LAN، استفاده از چندین پروفایل و غیره هم توسط آن پشتیبانی می‌شوند. برنامه AFWall+ هم از اپلیکیشن های فایروال اندروید رایگان است اما متاسفانه شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌شود که کمی آزاردهنده هستند.

برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن Mobiwol: NoRoot Firewall

اگر به دنبال یک برنامه فایروال اندروید ساده و با کیفیت به منظور کنترل دسترسی اینترنت اپلیکیشن های روی موبایل خود هستید، برنامه Mobiwol: NoRoot Firewall می‌تواند گزینه خوبی باشد. این اپلیکیشن امکان تعیین شرایط دسترسی هر برنامه به اینترنت را در دو حالت موبایل دیتا و وای فای می‌دهد و چون رابط ساده‌ای دارد، استفاده از آن خیلی راحت خواهد بود. با استفاده از اپلیکیشن Mobiwol: NoRoot Firewall می‌توانید هم دسترسی اینترنت اپلیکیشن های نصب شده روی گوشی و هم اپلیکیشن های سیستمی را مدیریت کنید و برای انجام این کار هیچ نیازی به روت بودن گوشی وجود ندارد. ویژگی خاص و جالب این برنامه مربوط به ارائه جزئیات اینترنت مصرفی هر اپلیکیشن می‌شود. همچنین با برنامه فایروال اندروید Mobiwol: NoRoot Firewall می‌توانید برای میزان مصرف دیتای هر برنامه یک سقف مشخص تعیین کنید.

به عنوان مثال می‌توانید تنظیمات آن را در حالتی قرار دهید که برنامه‌ای مثل اینستاگرام فقط مجاز باشد 1 گیگابایتی حجم اینترنت از موبایل دیتا یا وای فای مصرف کند و در صورت بیشتر شدن حجم مذکور، دسترسی برنامه به شبکه اینترنت به طور خودکار متوقف گردد. اپلیکیشن Mobiwol: NoRoot Firewall تنظیمات پیچیده دیگری را ارائه نمی‌کند و سعی شده در آن بیشتر آپشن های کاربردی ارائه شود. این برنامه به طور رایگان عرضه شده و شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌شود. همانطور که گفتیم برای نصب و استفاده از Mobiwol: NoRoot Firewall نیازی به روت بودن گوشی شما وجود ندارد.

برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن LostNet NoRoot Firewall Pro

یکی دیگر از برنامه های فایروال اندروید حرفه‌ای که می‌توانید از آن استفاده کنید برنامه LostNet NoRoot Firewall Pro است. این برنامه علاوه بر اینکه امکان کنترل دسترسی اپلیکیشن ها به اینترنت وای فای و موبایل دیتا را می‌دهد، امکان محدود کردن دسترسی برنامه ها به آی پی برخی کشورهای خاص را هم ارائه خواهد کرد. بدین منظور اپلیکیشن مذکور از تنظیمات تغییر آی پی داخلی و لوکال استفاده به عمل می‌آورد. همانطور که از نام این اپلیکیشن مشخص است برای استفاده از آن هیچ نیازی به روت بودن گوشی وجود ندارد. یکی از ویژگی های جالب این برنامه مربوط به امکان ایجاد تنظیمات خودکاری می‌شود که در بازه های زمانی خاص دسترسی اپلیکیشن های موبایل به اینترنت را متوقف می‌سازد. برای مثال شما می‌توانید تنظیماتی اعمال کنید که از ساعت 12 شب تا 7 صبح که خوابیده‌اید هیچ اپلیکیشنی به اینترنت دسترسی نداشته باشد. قابلیت هایی که در برنامه LostNet NoRoot Firewall Pro ارائه شده‌اند متعدد و متنوع هستند و برای افراد حرفه‌ای تجربه دلنشینی را به همراه می‌آورند. متاسفانه اپلیکیشن مذکور به طور رایگان عرضه نشده و برای استفاده از آن باید مبلغ 0.8 دلار پرداخت شود.

برنامه فایروال اندروید: اپلیکیشن NetPatch Firewall

اپلیکیشن NetPatch Firewall هم مثل دیگر برنامه های فایروال اندروید امکان تنظیم و بهینه سازی دسترسی برنامه های مختلف به شبکه اینترنت در حالت های مختلف موبایل دیتا و وای فای را می‌دهد. اما نکته جالبی که می‌تواند این برنامه را از دیگر برنامه های مشابه متمایز کند مربوط به امکان اعمال تنظیمات مجزا برای هر برنامه در دو حالت صفحه نمایش روش و خاموش می‌شود. به عنوان مثال شما می‌توانید در اپلیکیشن NetPatch Firewall دسترسی اینترنت یک برنامه را به گونه‌ای بهینه‌سازی کنید که فقط در حالت روشن بودن نمایشگر (Screen On) قابلیت استفاده از اینترنت را داشته باشد و در حالت خاموش بودن نمایشگر (Screen Off) این امکان برایش مقدور نشود.

انجام تنظیمات این چنینی برای تمام برنامه های گوشی (هم برنامه های نصب شده و هم سیستمی) امکانپذیر خواهد بود و برای هر یک از این دو حالت هر اتصال وای فای و هم اتصال موبایل دیتا قابل بهینه سازی هستند. برنامه فایروال NetPatch Firewall به طور رایگان عرضه شده اما برخی از ویژگی های اضافه آن به صورت آیتم درون برنامه‌ای به فروش می‌رسند. البته برای اینکه بتوانید به طور عادی از این اپلیکیشن به عنوان یک برنامه فایروال استفاده کنید، لزومی مبنی بر خرید این آیتم های درون برنامه‌ای وجود ندارد. ضمنا برای نصب و استفاده از این برنامه نیازی نیست که حتما گوشی اندرویدی شما روت شده باشد.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید