ویندوز

چگونه گوشی خود را از طریق وای فای به کامپیوتر وصل کنیم

اتصال گوشی به کامپیوتر با وای فای از آسان‌ترین روش‌ها جهت انتقال فایل بین این دو دستگاه محسوب می‌شود. بنابراین در صورتی که با نحوه اتصال بیسیم گوشی به کامپیوتر آشنایی ندارید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در ادامه این مقاله قصد داریم به آموزش اتصال گوشی به کامپیوتر با WiFi بپردازیم. با ما همراه باشید.

اتصال گوشی به کامپیوتر با وای فای

در ابتدا به منظور برقراری ارتباط بیسیم بین کامپیوتر و گوشی نیاز است آن‌ها را به یک شبکه وای فای یکسان متصل کنید. در واقع اتصال این دو دستگاه به یک شبکه وای فای حائز اهمیت است. بنابراین در صورتی که گوشی و کامپیوتر شما به شبکه‌های وای فای متفاوت متصل باشند، قادر به برقراری ارتباط و انتقال فایل بین دو دستگاه نخواهید بود.

جهت اتصال گوشی به کامپیوتر با WiFi نیاز به نصب برنامه Droid Transfer خواهید داشت. بنابراین با کلیک بر روی این لینک برنامه مذکور را دانلود و بر روی کامپیوتر خود نصب نمایید. سپس به گوشی اندرویدی خود مراجعه کرده و پس از دانلود برنامه Transfer Companion، آن را بر روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید. در مرحله بعدی با مراجعه به کامپیوتر و اجرای برنامه Droid Transfer بارکد سبز رنگی برایتان نمایان می‌شود که باید آن را توسط گوشی اندرویدی خود اسکن کنید.

وای فای

در این مرحله برنامه Transfer Companion در گوشی اندرویدی خود اجرا کرده سپس گزینه Scan Droid Transfer App QR Code را انتخاب نمایید. پس از آن از شما خواسته می‌شود تا با استفاده از گوشی، بارکد سبز رنگ قابل مشاهده در برنامه Droid Transfer را اسکن (Scan) کنید. با انجام این عمل گوسی شما از طریق وای فای به کامپیوتر متصل خواهد شد و امکان انتقال بیسیم اطلاعات مابین این دو دستگاه برایتان فراهم می‌آید.

وای فای

توجه داشته باشید که به منظور حفظ ارتباط بیسیم بین کامپیوتر و گوشی نیاز است تا برنامه Transfer Companion در صفحه نمایش گوشی اندرویدی  (Android) شما قابل مشاهده باشد. این موضوع بدان معناست که در زمان اتصال گوشی به کامپیوتر نباید از گوشی خود استفاده کرده و یا به بخش‌های دیگر مراجعه کنید. اتصال گوشی به کامپیوتر با WiFi جهت انتقال فایل‌هایی با حجم کم بسیار کاربردی خواهد بود. با این وجود در صورتی که قصد دارید تا فایل‌هایی با حجم بالا را انتقال دهید، پیشنهاد می‌کنیم تا گوشی خود را از طریق کابل USB به کامپیوتر متصل نمایید. چرا که در چنین شرایطی کابل USB نسبت به اتصال WiFi پایدارتر بوده و همچنین از سرعت انتقال بالاتری نیز برخوردار است.

وای فای

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید