گوگل کروم

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

افزونه ها می توانند طیف گسترده ای از ویژگی ها و قابلیت های جدید را به گوگل کروم اضافه کنند ، اما گاهی اوقات شما باید یک یا چند مورد را حذف یا غیرفعال کنید. در اینجا نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم آورده شده است.

حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

ابتدا گوگل کروم را باز کنید. در هر پنجره ای ، به دنبال نماد “Extensions” در نوار ابزار بگردید ، که شبیه یک قطعه پازل است. 

مرتبط: نحوه بستن همه پنجره های گوگل کروم به طور همزمان

روی آن کلیک کنید (به طور متناوب ، می توانید با کلیک روی دکمه سه نقطه منوی اصلی را باز کرده و گزینه More Tools> Extensions را انتخاب کنید.)

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

وقتی منویی ظاهر شد ، “Manage Extensions” را انتخاب کنید.

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

در برگه «Extensions» که ظاهر می شود ، نام افزونه موردنظر برای حذف یا غیرفعال کردن را پیدا کنید. هر افزونه جعبه خاص خود را در برگه Extensions دارد.

مرتبط: نحوه فعال کردن پرچم های گوگل کروم برای آزمایش ویژگی های بتا

اگر می خواهید افزونه را غیرفعال کنید اما آن را حذف نصب نکنید ، روی سوئیچ کنار آن کلیک کنید تا خاموش شود. در هر زمان می توانید به برگه Extensions برگردید و با چرخاندن مجدد آن سوئیچ ، آن را دوباره فعال کنید.

نحوه حذف یا غیرفعال کردن افزونه ها در گوگل کروم

اگر می خواهید افزونه را به طور همیشگی حذف کنید ، روی دکمه “Remove” کلیک کنید. با این کار افزونه به طور کامل از Chrome حذف می شود و دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید (مگر اینکه بعداً دوباره نصب کنید).

وقتی پنجره تأیید ظاهر شد ، دوباره روی “Remove” کلیک کنید.

افزونه به طور کامل حذف خواهد شد.

متناوباً ، برای حذف سریع افزونه ، می توانید بر روی دکمه “Extensions” در نوار ابزار کلیک کنید ، روی دکمه بیضی های عمودی کنار نام برنامه افزودنی کلیک کنید ، سپس “Remove from Chrome” را از فهرست انتخاب کنید.

اگر لازم بود افزونه ای را که به تازگی حذف کرده اید دوباره نصب کنید ، باید از فروشگاه وب Google Chrome بازدید کرده و دوباره بارگیری کنید. مرور مبارک!

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید