مایکروسافت آفیس

نحوه فعال کردن حالت تاریک در مایکروسافت آفیس ( Microsoft Office )

Microsoft Office شامل تم های سیاه و خاکستری تیره است. حالت تاریک گسترده ویندوز 10  روی برنامه های Office تأثیر نمی گذارد ، اما می توانید یک تم تاریک را برای برنامه های Office مانند Microsoft Word ، Excel ، Outlook و PowerPoint انتخاب کنید. در ادامه نحوه فعال کردن حالت تاریک در مایکروسافت آفیس را توضیح می دهیم.

طبق گفته مایکروسافت ، حالت تاریک آفیس فقط درصورتی موجود است که شما دارای اشتراک مایکروسافت 365 (قبلاً با نام Office 365) هستید. (با این وجود ، می توانید موضوع خود را در Office 2016 و Office 2013 به “خاکستری تیره” تغییر دهید.) این روی هر نسخه ویندوز ، از جمله ویندوز 7 ، 8 یا 10 کار می کند. تم های تاریک در حال حاضر برای Office در Mac در دسترس نیست.

نحوه فعال کردن حالت تاریک در مایکروسافت آفیس

برای تغییر تم، روی منوی “File” در گوشه سمت چپ بالای برنامه Office مانند Word ، Excel ، Outlook یا PowerPoint کلیک کنید.

Enable Dark Mode in Microsoft Office

مرتبط: نحوه فعال کردن حالت تاریک فیس بوک در کامپیوتر و لپ تاپ

روی گزینه “Account” در نوار کناری کلیک کنید. در سمت راست ، منوی کشویی “Office Theme” را باز کرده و سپس تم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تم پیش فرض “Colorful” است ، اما اگر ترجیح می دهید سفیدی های واضح تر را ببینید ، می توانید “White” را نیز انتخاب کنید.

Enable Dark Mode in Microsoft Office

برای فعال کردن حالت تاریک ، “Black” را برای تاریک ترین سبک Office انتخاب کنید.

Enable Dark Mode in Microsoft Office

همچنین می توانید “Dark Gray” را انتخاب کنید. در این تم از خاکستری های روشن تیره استفاده شده است که اگر تم سیاه را بیش از حد تاریک دیدید ، این تم را انتخاب کنید.

شما همچنین می توانید “Office Background” مختلف را از اینجا انتخاب کنید. به عنوان مثال ، اگر ترجیح می دهید طرحی از نوار روبان Office نبینید ، روی کادر “Office Background” کلیک کرده و “No Background” را انتخاب کنید.

این تنظیمات تم و پس زمینه بر همه برنامه های Microsoft Office در سیستم شما تأثیر می گذارد. آنها حتی برنامه های Office را در سایر رایانه های شخصی ویندوز تأثیر می گذارند ، فرض می کنند شما با همان حساب Microsoft وارد آنها شوید.

مکان دوم نیز وجود دارد که می توانید تم خود را نیز انتخاب کنید. برای یافتن آن ، روی File> Options کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که دسته “General” انتخاب شده است و به دنبال بخش “Personalize your copy of Microsoft Office” باشید. روی کادر “Office Theme” کلیک کنید و تم مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای ذخیره تغییرات ، روی “OK” کلیک کنید.

متأسفانه ، اسنادی که ایجاد می کنید هنوز به طور پیش فرض از پس زمینه سفید و متن سیاه برخوردار هستند. می توانید اسناد خود را برای داشتن یک پس زمینه سیاه و متن سفید تغییر دهید ، اما این رنگ ها بخشی از هر سندی هستند که ذخیره می کنید.

بنابراین ، اگر چنین سند وردی را به شخص دیگری ارسال کردید ، هنگام باز کردن آن ، می توانید یک پس زمینه سیاه با متن سفید را ببینید. در صورت چاپ چنین سند ، به مقدار زیادی جوهر یا تونر نیز احتیاج دارید.

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید