مایکروسافت ورد

نحوه استفاده از واترمارک در سند مایکروسافت ورد

واترمارک یک تصویر پس زمینه محو شده است که در پشت متن یک سند نمایش داده می شود. می توانید از آنها برای نشان دادن وضعیت یک سند (محرمانه، پیش نویس و غیره)، اضافه کردن یک لوگوی ظریف شرکت یا حتی برای کمی ذوق هنری استفاده کنید. در اینجا نحوه افزودن و دستکاری واترمارک به سند Word خود آورده شده است.

نحوه درج واترمارک داخلی در مایکروسافت ورد

مرتبط: نحوه نحوه پاک کردن خط های خالی از یک سند ورد

با باز بودن سند، به برگه «Design» بروید.

در گروه Page Background در آن برگه، روی دکمه “Watermark” کلیک کنید.

در منوی کشویی، روی هر یک از واترمارک های داخلی کلیک کنید تا آن را در سند خود وارد کنید.

Word واترمارک را پشت متن قرار می دهد.

نحوه درج واترمارک سفارشی در ورد

همچنین می توانید واترمارک های سفارشی را از متن یا تصاویر ایجاد کنید. برای انجام این کار، “Custom Watermark” را از منوی کشویی “Watermark” انتخاب کنید.

استفاده از واترمارک متن سفارشی

در پنجره Printed Watermark که باز می شود، گزینه “Text Watermark” را انتخاب کنید. متنی را که می‌خواهید استفاده کنید در کادر «Text» تایپ کنید و سپس گزینه‌های زبان، فونت، اندازه، رنگ و جهت را به روشی که می‌خواهید پیکربندی کنید. وقتی کارتان تمام شد روی «OK» کلیک کنید.

Word واترمارک متن دلخواه شما را در پشت متن درج می کند.

استفاده از واترمارک های تصویری سفارشی در ورد

اگر می خواهید از یک عکس به عنوان واترمارک استفاده کنید، گزینه “Picture Watermark” را انتخاب کرده و سپس روی دکمه “Select Picture” کلیک کنید.

می‌توانید از یک فایل تصویری در رایانه‌تان استفاده کنید، تصویری را در Bing جستجو کنید، یا تصویری را از حافظه OneDrive خود انتخاب کنید.

یک تصویر را از نتایج انتخاب کنید و سپس روی دکمه “Insert” کلیک کنید. ما از یک تصویر از رایانه خود استفاده می کنیم.

در پنجره Printed Watermark، چند گزینه برای نحوه نمایش تصویر خود دارید. “Scale” به طور پیش فرض روی خودکار تنظیم شده است، اما در صورت تمایل می توانید اندازه تصویر خود را تغییر دهید. گزینه “Washout” تصویر را با رنگ های کم رنگ به شکلی که اکثر واترمارک ها ظاهر می شوند وارد می کند. می توانید آن گزینه را غیرفعال کنید تا تصویر با شکوه کامل نمایش داده شود. هنگامی که آن را به روشی که می خواهید تنظیم کردید، روی “OK” کلیک کنید.

Word تصویر پشت متن را در سند شما درج می کند.

نحوه جابجایی یا تغییر اندازه یک واترمارک

برای جابجایی واترمارک پس از درج آن، باید ناحیه Header/Footer را در سند خود باز کنید. این کار را با دوبار کلیک کردن در هر نقطه از قسمت سرصفحه یا پاورقی انجام دهید.

وقتی این کار را انجام می دهید، واترمارک قابل ویرایش می شود. این درست است چه از یک واترمارک متنی یا تصویری استفاده کنید. می‌توانید تصویر را به اطراف بکشید تا آن را جابه‌جا کنید، یا می‌توانید هر یک از دسته‌های آن را بگیرید و بکشید تا اندازه آن را تغییر دهید – درست مانند هر تصویر دیگری.

از آنجایی که واترمارک یکسان در همه صفحات ظاهر می شود، تغییر اندازه یا جابجایی آن در یک صفحه به این معنی است که همان تغییرات در هر جای دیگر انجام می شود.

نحوه حذف واترمارک

دو راه برای حذف واترمارک وجود دارد. اولین مورد با باز کردن قسمت Header/Footer است، بنابراین تصویر قابل دسترسی است (همان روشی که در قسمت قبل در مورد آن صحبت کردیم)، انتخاب تصویر و زدن کلید Delete.

همچنین می‌توانید به برگه «Design» بروید، روی دکمه «Watermark» کلیک کنید و سپس دستور «Remove Watermark» را انتخاب کنید. در هر صورت به خوبی کار می کند.

و درست مانند جابجایی یا تغییر اندازه یک واترمارک، حذف آن از هر صفحه سند شما حذف می‌شود.

مرتبط: نحوه فعال سازی و استفاده از پیش بینی متن در مایکروسافت ورد

عاطفه

عاطفه هستم عاشق هندوستان ، فیلم و آهنگ های هندی و سریالای ترکی =) تا حدی هم مشتاق به تکنولوژی هستم =)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

لطفا افزونه بلاک تبلیغ را غیرفعال کنید سپس صفحه را دوباره بارگذاری کنید